Павлоград

Запуск українського супутника “Січ-2-30” як початок нової фази космічної програми України

14.01.2022 13:15 Автор: Оксана Пугачова

Запуск українського супутника “Січ-2-30” як початок нової фази космічної програми України

13 січня о 17:26 за київським часом, ракета-носій Falcon 9 стартувала з українським супутником дистанційного зондування Землі “Січ-2-30” на борту. Пуск відбувся зі стартового комплексу SLC-40 на мисі Канаверал (США).

КБ Южное Спутник Сич

Космічний апарат «Січ-2-30» розробило та виготовило Державне підприємство “Конструкторське бюро «Південне” ім. М.К. Янгеля» разом з українськими підприємствами з Харкова, Києва, Львова та Запоріжжя.

КБ Южное Спутник Сич

Запуск українського супутника “Січ-2-30” в прямому ефірі спостерігали його українські виробники, Президент України, посадовці, депутати, багато пересічних українців.

КБ Южное Спутник Сич

КБ Южное Спутник Сич

“Я вважаю, що це початок нової фази космічної програми нашої держави. Завдяки українському супутнику “Січ-2-30″ ми отримуватимемо інформацію не лише від наших партнерів, а й від своєї власної. Це дуже важливо” – підкреслив Володимир Зеленський. Він залишився задоволеним роботою.

КБ Южное Спутник Сич

КБ Южное Спутник Сич

На офіційній сторінці КБ “Південне” звітують: після запуску ракетоносія Falcon 9 з українським супутником дистанційного зондування Землі “Січ-2-30”, космічний апарат відокремився від другого ступеня РН через 1 годину 23 хвилини після старту. Засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Дунаївці, після двох сеансів зв’язку, під час третього витка установлено стійкий зв’язок з космічним апаратом. Всі бортові системи супутника працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті.

КБ Южное Спутник Сич

КБ Южное Спутник Сич

КБ Южное Спутник Сич

Супутник “Січ-2-30” призначено для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль з роздільною здатністю 7 м (на один піксель) при захопленні смуги у 36,5 км, моніторингу основних параметрів нейтральних та заряджених частинок іоносфери Землі, вимірювання дози накопичуваної радіації космічного випромінювання.

Разом з профільними спеціалістами КБ “Південне” за запуском ракети з українським супутником на борту спостерігали депутати від партії “Слуга народу”, члени Бюджетного комітету Роман Каптєлов та Артем Кунаєв.

КБ Южное Спутник Сич

“Успішний старт ракетоносія Falcon 9 і успішне виведення на орбіту супутника українського виробництва.Вітаю весь колектив який долучився до розробки. Це фінал тривалої історії розробки та виготовлення космічного апарату “Січ-2-30″ і початок космічної програми, яку ВРУ затвердить найближчим часом” – зазначив на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Роман Каптєлов.

КБ Южное Спутник Сич

Онлайн-трансляцію запуску ракети провела компанія SpaceX у YouTube. Якщо ви ще не бачили запуск українського супутника з мису Канаверел (США), пропонуємо переглянути відео

 

Читайте також:

Цифровізація в Україні-2022: основні цікавинки е-послуг

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram