
Запуск українського супутника “Січ-2-30” як початок нової фази космічної програми України
13 січня о 17:26 за київським часом, ракета-носій Falcon 9 стартувала з українським супутником дистанційного зондування Землі “Січ-2-30” на борту. Пуск відбувся зі стартового комплексу SLC-40 на мисі Канаверал (США).
Космічний апарат «Січ-2-30» розробило та виготовило Державне підприємство “Конструкторське бюро «Південне” ім. М.К. Янгеля» разом з українськими підприємствами з Харкова, Києва, Львова та Запоріжжя.
Запуск українського супутника “Січ-2-30” в прямому ефірі спостерігали його українські виробники, Президент України, посадовці, депутати, багато пересічних українців.
“Я вважаю, що це початок нової фази космічної програми нашої держави. Завдяки українському супутнику “Січ-2-30″ ми отримуватимемо інформацію не лише від наших партнерів, а й від своєї власної. Це дуже важливо” – підкреслив Володимир Зеленський. Він залишився задоволеним роботою.
На офіційній сторінці КБ “Південне” звітують: після запуску ракетоносія Falcon 9 з українським супутником дистанційного зондування Землі “Січ-2-30”, космічний апарат відокремився від другого ступеня РН через 1 годину 23 хвилини після старту. Засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Дунаївці, після двох сеансів зв’язку, під час третього витка установлено стійкий зв’язок з космічним апаратом. Всі бортові системи супутника працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті.
Супутник “Січ-2-30” призначено для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль з роздільною здатністю 7 м (на один піксель) при захопленні смуги у 36,5 км, моніторингу основних параметрів нейтральних та заряджених частинок іоносфери Землі, вимірювання дози накопичуваної радіації космічного випромінювання.
Разом з профільними спеціалістами КБ “Південне” за запуском ракети з українським супутником на борту спостерігали депутати від партії “Слуга народу”, члени Бюджетного комітету Роман Каптєлов та Артем Кунаєв.
“Успішний старт ракетоносія Falcon 9 і успішне виведення на орбіту супутника українського виробництва.Вітаю весь колектив який долучився до розробки. Це фінал тривалої історії розробки та виготовлення космічного апарату “Січ-2-30″ і початок космічної програми, яку ВРУ затвердить найближчим часом” – зазначив на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Роман Каптєлов.
Онлайн-трансляцію запуску ракети провела компанія SpaceX у YouTube. Якщо ви ще не бачили запуск українського супутника з мису Канаверел (США), пропонуємо переглянути відео
Читайте також: |
Головні новини дня у телеграм каналі