Павлоград

Запобігти сексуальному насильству і допомогти постраждалим: у Дніпропетровській ОВА презентували проєкт “Вистоїмо разом”

11.05.2023 13:17 Автор: Юлія Жаворонок

Запобігти сексуальному насильству і допомогти постраждалим: у Дніпропетровській ОВА презентували проєкт “Вистоїмо разом”

Постраждалі від сексуального насильства, пов’язаного з війною, зможуть отримати комплексну допомогу. Безкоштовну медичну, психологічну, юридичну та інформаційну підтримку. Про це йшлося під час презентації проєкту “Вистоїмо разом” у Дніпропетровській ОВА.

“Ми відбудували механізм протидії домашньому насильству. Ще одне ключове питання – підтримка жертв сексуальних злочинів, пов’язаних з війною. Саме тому реалізуватимемо проєкт “Вистоїмо разом”. Навчатимемо фахівців, як працювати з людьми, які пережили настільки жахливі події. Створимо “гарячу лінію” для постраждалих. Готові до нових викликів”, – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.

Проєкт “Вистоїмо разом” впроваджуватимуть у 14 областях. Також і на Дніпропетровщині. Мета – вдосконалити систему реагування на сексуальне насильство та законодавчу базу. А ще – інформувати мешканців щодо доступної допомоги, навчати фахівців, які працюють з постраждалими.

“Прикро усвідомлювати, що через війну випадки сексуального насильства почастішали. Саме тому у співпраці з урядом України, громадськими організаціями, при підтримці ЄС реалізуємо проєкт “Вистоїмо разом”. Щоб постраждалі отримали комплексну медичну, психологічну, правову, соціальну, медичну допомогу”, – підкреслила Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко.

Представниця коаліції “Жінки, мир, безпека” у Луганській області Оксана Луньова поділилися досвідом допомоги мешканцям регіону, що постраждали від насильства.

“Практично вся Луганська область під окупацією. Ще з 2014 року протидія сексуальному насильству для нас – надважливе питання. Ми інформуємо мешканців, що робити у таких ситуаціях. У нас діють “гарячі лінії” та хаби у різних регіонах. Бачимо, що кількість людей, які не мовчать про злочини, збільшилась”, – розповіла Оксана Луньова.

Для постраждалих від насильства діє Платформа допомоги врятованим. Там зібрані урядові “гарячі лінії”, адреси центрів підтримки, контакти сервісів психологічної, соціальної та правової підтримки. А ще – цілодобові безкоштовні консультації за номерами: 15-47 або 116-123.

Проєкт “Вистоїмо разом” реалізовується Українським Жіночим Фондом з ГО “Ла Страда – Україна” та “Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем”. За підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноважної з питань гендерної політики та за фінансування ЄС.

FacebookTwitterTelegram