Павлоград

З 1 жовтня запрацюють штрафи за руйнування доріг

22.09.2021 11:24 Автор: Вікторія Шарашова

З 1 жовтня запрацюють штрафи за руйнування доріг

З 1 жовтня в Україні набуває чинності закон щодо здійснення габаритно-вагового контролю, який дозволить розпочати роботу системі автоматичної фіксації перевищення габаритів і допустимої ваги великовантажними автомобілями.

На основних магістралях в рамках програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» попередньо вже були встановлені комплекси «Зважування-в-русі» (WiM), які наразі працюють у тестовому режимі. Про це «Укравтодор» повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

штрафи

За програмою «Велике будівництво» їх встановлено вже 50 у 21 області  України. До кінця року «Укравтодор» планує встановити 102 таких комплекси.

Майданчик WiM перекриває дорогу по всій ширині й фіксує рух цілодобово в режимі реального часу за допомогою обладнання, вмонтованого у верхній шар покриття як на дорогах, так і на прогонових будовах мостів.

Система проводить вимірювання навантаження на кожну вісь і на кожне колесо. При цьому автоматично зчитується також номерний знак, вимірюються габаритні розміри і загальна маса транспортного засобу.

Система WiM повністю виключає вплив людського фактору і дозволяє захистити від руйнування дорожнє покриття.

штрафи

За невиконання вимог представників «Укртрансбезпеки» про зупинку і за внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортних накладних передбачені штрафи: при перевищенні ваги на 5-10% – 8 500 грн; на 20% – 17 000 грн; на 30% – 34 000 грн. Якщо ж фура виявиться перевантаженою більш ніж на 30%, власнику транспортного засобу доведеться заплатити 51 000 грн штрафу.

 

Читайте також:

Road hump: дорожня служба Тернівки встановлює лежачі поліцейські в різних районах міста

 

Читайте більше та підписуйтесь на нас у телеграм 

 

FacebookTwitterTelegram