Павлоград

З 1 жовтня Україна повністю перейде на електронні лікарняні

30.09.2021 15:06 Автор: Вікторія Шарашова

З 1 жовтня Україна повністю перейде на електронні лікарняні

З 1 жовтня Україна повністю перейде на електронні лікарняні.  Дані будуть вноситься в електронну систему охорони здоров’я. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. 

«Електронна система дозволяє перевірити, скільки і кому той чи інший лікар виписав лікарняних листів. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника», — пояснив він.

Радуцький зазначив, що наразі 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн-навчання, а 2,9 тисячі медустанов уже оформляють е-лікарняні. З початку роботи системи створено майже мільйон медичних висновків про непрацездатність.

Щоб отримати е-лікарняний, необхідно прийти на прийом до лікаря, який створить електронний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі і завірить його КЕПом.

Пацієнта про це сповістить система E-health, звідки за кілька секунд лікарняний потрапить до Реєстру Пенсійного фонду.

Там сформується електронний листок непрацездатності — саме той документ, за яким нараховують виплати. Про це пацієнт отримає повідомлення на телефон від ПФУ.

При цьому ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. У базу потрапляє лише інформація, необхідна для отримання виплат від Фонду соціального страхування. Документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

Нагадаємо, з 10 червня 2021 року медичні установи почали поступовий перехід на електронні лікарняні. Повністю на них мали перейти з 1 вересня, але запуск відклали через недостатню технічну підготовку медзакладів.

 

Читайте також:

В Павлограді будується клініко-діагностичний центр

 

Читайте більше та підписуйтесь на нас у телеграм

 

FacebookTwitterTelegram