Павлоград

З 1 березня відбудеться індексація пенсій: хто отримає доплати

20.02.2022 13:17 Автор: Вікторія Шарашова

З 1 березня відбудеться індексація пенсій: хто отримає доплати

Уряд прийняв рішення про індексацію пенсій та вжив заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році.

З 1 березня на 14% від показника середньої заробітної плати буде проіндексована пенсія для більш ніж 10 млн українців.

Індексації будуть застосовані до пенсій військових, науковців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, державних службовців – ті категорії, які не підпадали під щорічну індексацію пенсій.

  • Вперше із застосуванням цього показника збільшуються пенсії військовим. В результаті, підвищення отримають півмільйона одержувачів, і середній розмір такого підвищення складе 705 гривень.
  • Для людей з інвалідністю з числа потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС середній розмір підвищення пенсій складе близько 1 100 гривень.

Компенсаційні виплати для людей старших за 75 років також підвищуються. Це торкнеться 2,2 мільйонів людей.

  • Відповідно, особи 80 + отримають 570 гривень замість 500, а особи віком від 75 до 80 років отримають 456 гривень замість 400.

Також встановлено мінімальні пенсійні гарантії та соціальні виплати для найбільш вразливих верств населення, які втратили працездатність.

В результаті прийняття постанови:

На 19% (або 366 гривень) вищою за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, буде мінімальна пенсійна виплата для:

  • пенсіонерів віком від 60 до 65 років, з повним страховим стажем (30 / 35 років, відповідно, для жінок і для чоловіків),
  • людей з інвалідністю І групи, які отримують пенсію;

На 9% (або 166 гривень) вищою за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, буде мінімальна виплата для:

  • непрацюючих осіб, які отримують мінімальну пенсію,
  • одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю, в тому числі, з дитинства і дітям з інвалідністю,
  • одержувачі допомоги особам, які не мають права на пенсію.

На 24% (або 400 гривень) розмір допомоги на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею 6-річного віку, яка виховується в багатодітній родині.

 

Читайте також:

В Україні мінімальна пенсія зросте до 2600 гривень

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram