Павлоград

Юлія Свириденко: “Польща може стати великим транзитером палива для України, постачаючи до 200 тисяч тонн щомісячно”

11.05.2022 16:06 Автор: Оксана Пугачова

Юлія Свириденко: “Польща може стати великим транзитером палива для України, постачаючи до 200 тисяч тонн щомісячно”

Задля вирішення паливної проблеми в Україні, спровокованої діями російських окупантів, Польща може стати великим транзитером палива, постачаючи щомісячно до 200 тисяч тонн нафтопродуктів.

Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко за підсумками польсько-українського енергетичного форуму у Варшаві.

За словами Свириденко, метою форуму був пошук практичних рішень паливної кризи, тому до обговорення були залучені  як урядові організації, так і представники паливного ринку Польщі та України.

“Хочу подякувати польській стороні та особисто міністру клімату та середовища пані Анні Москва, які оперативно відгукнулись на мою пропозицію організувати цей захід. Він є важливим як для економіки й бізнесу нашої держави, так і для всієї України”, – зазначила вона.

Зокрема, одним із варіантів вирішення проблеми учасники форуму вбачають нарощуваня транзиту пального через Польщу, яка зможе постачати до 200 тисяч тонн нафтопродуктів щомісяця. Це допоможе стабілізувати ситуацію вже у найближчий час.

Окрім того, Польща додатково збільшить обʼєм перевалки нафтопродуктів для України за рахунок польських трейдерів та підприємств, серед яких одна з провідних компаній PERN SA.

“Також, для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи нашої АТ “Укрзалізниці” та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання”, – заявила Свириденко.

 

Читайте також: 

Кирило Тимошенко: “В ОП збирають потреби областей від найменшого селища до великого міста”

 

FacebookTwitterTelegram