Павлоград

Володимир Зеленський: «Ми відновимо державну програму забезпечення житлом ліквідаторів аварії на ЧАЕС»

15.12.2021 13:37 Автор: Вікторія Шарашова

Володимир Зеленський: «Ми відновимо державну програму забезпечення житлом ліквідаторів аварії на ЧАЕС»

Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо соціального захисту ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Під час заходу він вручив учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС державні нагороди.

Володимир Зеленський повідомив, що підписав Указ “Про додаткові заходи з відзначення та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”. Цей документ, зокрема, запроваджує відзнаку Президента України “За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи” для вшанування громадян, які безпосередньо брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Указом також передбачене збільшення президентської стипендії для військовослужбовців, пожежників, службовців та працівників органів внутрішніх справ України, які 26 квітня 1986 року брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС, її охороні та зазнали значного радіоактивного опромінення. Розмір стипендії зросте з 5800 грн до 9670 грн. Підвищення отримають понад 50 стипендіатів.

Задля розв’язання житлових проблем ліквідаторів Глава держави доручив уряду вжити заходів щодо забезпечення їх житлом, передбачивши відповідне фінансування.

“У наступному році ми відновлюємо державну програму забезпечення житлом учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС”, – повідомив Президент.

Глава держави наголосив, що Кабінет Міністрів має якомога швидше розпочати виконання указу, щоб він був реалізований до квітня наступного року.

Довідково: сьогодні в Україні 1,7 млн осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких понад 185 тис. – безпосередньо ліквідатори. У державному бюджеті на 2022 рік на забезпечення соціального захисту цих громадян передбачено 2,8 млрд грн.

 

Читайте також:

Тисяча вакцинованим: люди пенсійного віку зможуть витратити гроші на ліки

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram