Павлоград

Верховна Рада ухвалила Закон України про реалізацію програми “Питна вода України”: що чекати громадам Західного Донбасу?

16.02.2022 16:45 Автор: Вікторія Шарашова

Верховна Рада ухвалила Закон України про реалізацію програми “Питна вода України”: що чекати громадам Західного Донбасу?

Розроблений Мінрегіоном документ покликаний модернізувати систему водозабезпечення у громадах України.

Законопроєкт “Про Загальнодержавну цільову програму “Питна вода України” на 2022-2026 роки” прийнято у другому читанні та в цілому. Про це повідомив Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. 

“Документ дає законодавче підґрунтя для реалізації державної Програми “Питна вода України” та забезпечення сталого розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та водовідведення у громадах. Дякую народним депутатам за підтримку цього важливого документу та всім, хто працював над його розробкою, зокрема й профільному комітету Верховної Ради”, – повідомив Міністр Олексій Чернишов.

Програма “Питна вода України” передбачає реалізацію понад 1700 інфраструктурних проєктів у регіонах протягом 2022-2026 років. Йдеться про будівництво і реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення, водозабірних споруд, водопровідних очисних споруд, базових лабораторій контролю якості питної води, стічних вод та оснащення їх сучасним контрольно-аналітичним обладнанням тощо.

Завдяки прийнятій програмі “Питна вода України”, питання з водозабезпеченням Павлограда та реконструкцією очисних споруд у Тернівці має зрушитися з місця.

Нагадаємо, минулого року, зокрема, Павлоград отримав в комунальну власність водозабір, який наразі потребує певних витрат на ремонт та відновлення своєї роботи задля створення альтернативного джерела питної води в місті.

Адже єдиним постачальником на сьогодні є водогін “ДЗД”, який багато років тримає міста Західного Донбасу на постійному “гачку”, вкотре відключаючи воду в Тернівці, Павлограді й Першотравенську. Питання стоїть гостро та потребує конкретних дій. Це стосується й реконструкції очисних споруд в м.Тернівка та Павлограді.

Саме у програмі “Питна вода України” і передбачені шляхи вирішення цих хвилюючих проблем.

Роман Каптєлов

Народний депутат України Роман Каптєлов неодноразово під час звітних зустрічей або пресконференціях наголошував на тому, що в даній ситуації потрібні рішучі дії й напрацювання від самих громад у вигляді проєктів або запитів на його ім’я.  

“Програма має досить актуальні кроки. До того ж програмою передбачено відділення коштів для громад, де існують проблеми з водою. Важливо, щоб гроші надійшли й працювали за призначенням. Тому зараз громадам нашого регіону потрібно включитися в роботу, підготувати проєктну документацію для залучення коштів й на “розпакування” Павлоградського водозабору, й на капітальний ремонт очисних споруд у Тернівці та Павлограді, – говорить Роман Каптєлов. –

З цього приводу було проведено багато роботи в профільних комітетах, в законопроєкт народні депутати внесли окремі правки. Сподіваюся, що завдяки програмі “Питна вода України” та фінансуванню, нам вдасться реалізувати нагальні першочергові питання в Західному Донбасі. Зі свого боку обіцяю зробити все можливе для регіону”, – переконаний народний обранець.

Програма “Питна вода України” розрахована на найближчі чотири роки. Загальний кошторис Програми складає близько 29 млрд грн.

 

Читайте також:

“Нарада мерів”: водозабезпечення від ДЗД, обласне фінансування, державні програми підтримки

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram