Павлоградський район

Велике інтерв’ю: Сергій Рублевський про розвиток Павлоградського району, вугільну трансформацію, переваги децентралізації та про аграрний сектор

15.12.2021 16:43 Автор: журналіст Вікторія Шарашова оператор Олексій Пасюта

Велике інтерв’ю: Сергій Рублевський про розвиток Павлоградського району, вугільну трансформацію, переваги децентралізації та про аграрний сектор

За участі голови Павлоградської райдержадміністрації Сергія Рублевського відбулися й відбуваються значні зміни в громадах в рамках децентралізації та розпочатого процесу вугільної трансформації. Як людина уважна до проблем району, він завжди намагається вирішувати питання на професійному рівні та в командній роботі своїх підлеглих. В своєму інтерв’ю Сергій Рублевський відповів на основні питання, які на часі та є актуальними для Павлоградщини зокрема.

Сергей Рублевский

Голова Павлоградської РДА Сергій Рублевський на районній педогогічній конференції 

– Сергію Петровичу, чому питання вугільної трансформації виникло саме сьогодні та наскільки воно є актуальним?

– Воно виникло навіть не сьогодні, і не тільки у нас. Про декарбонізацію просунутий світ говорить вже не перше десятиліття. Україна долучилася до цього проєкту, процесу і офіційно підписала відповідні документи. Це певні зобов’язання на найближчі десятки років, що ми будемо перебудовувати своє життя, перебудовувати своє енергоспоживання. Наприклад, якщо ми на маленькому човні, то його розвернути можна легко, а якщо це велетенський корабель, то будь-які маневри потребують час, інерцію тощо. Вже зараз треба дивитися вперед і розуміти, що Україна буде видобувати менше вугілля, зокрема і в нашому регіоні. Коли ми говоримо про трансформацію як перехід сучасного стану в майбутній стан, треба думати, робити так, щоб з відносно збалансованого стану перейшли в новий якісно сильніший, кращий, потужніший. Це велика робота для багатьох людей і це розтягнуті в часі процедура та процес.

Сергей Рублевский

Робоча зустріч голови Павлоградської РДА  Сергія Рублевського з Олександром Безруком, керівником ПП „АГРОФІРМА” СТЕПОВЕˮ

А щодо децентралізації? Чи все йде за планом, а що потребує доопрацювання?

– Змінювати країну це взагалі величезна за складністю штука. За планом на практиці все виходить в рази довше. Щоб на завтра ми прокинулися в новій країні, то повинні розуміти, що за ніч вона сама не зміниться, треба багато працювати, треба зробити помилки, без цього ніяк. Тому децентралізація – живий процес, він не завершений. Громади продовжують перебирати на себе певні повноваження, ресурси. Зовсім нещодавно їм передали землі державні, але технічно там ще є нюанси, там документи. Є речі, які ще на етапі реалізації, робота з наданням адміністративних послуг, створення ЦНАПів, як комфортних просторів, де людина може звернутися і швидко в одному місці отримати сотні адміністративних послуг. От всі ці речі, які наближають сервіс до людини саме в громаді, вони тривають і вони ще будуть тривати. Радує те, що темпи на сьогодні кращі ніж були 3-4 роки тому.

Сергей Рублевский

Голова Павлоградської РДА відвідав Троїцьку громаду з нагоди спортивного свята

– Чи підтримуєте ви зв’язки з іншими керівниками райдержадміністрацій, чи обмінюєтесь досвідом, можливо щось хотіли б перейняти в них для Павлоградського району?

– Раніше в Дніпропетровській області було 22 райони, а сьогодні 7 райдержадміністрацій, в кожній по керівнику. Нас семеро, ми спілкуємося, звісно, ми дружимо, обмінюємося ідеями, досвідом, іноді буває навіть жартуємо. Це в нас така спільнота, підібрані люди-професіонали, з якими приємно мати справу. Постійно підтримуємо один одного, ділимося кращими практиками. Гарний колектив, з гарним, так би мовити, емоційним фоном.

Сергей Рублевский

З нагоди 9-ї річниці створення ЦНАП голова Павлоградської райдержадміністрації Сергій Рублевський особисто привітав колективи працівників ЦНАПів Павлоградського району

– А чи плануєте в район залучати такі потужні підприємства як «Агро КМР»?

– Найбільше в цьому зацікавлені громади. Так, «Агро КМР», одне з досить відомих, потужних підприємств, яке швидко розвивається. До нас воно зайшло 15 років назад. Це підприємство з французькими інвестиціями, коріннями, менеджментом. Цього року побудували у нас в районі елеватор. Аграрний бізнес це не тільки вирощування зерна, переробка, обробка, але і експорт. Аграрний сектор в Україні один з основних напрямків, це те, що рухає нашу економіку, а для експорту має бути експортна інфраструктура, щоб ми не возили в порти машинами, які перевантажують і руйнують наші дороги, краще везти залізною дорогою, а для цього треба завантажити ці вагони, для цього потрібен елеватор. Тож коли підприємства працюють так, це дуже круто. Нам потрібні подібні підприємства, можливо, трошки дрібніших, які могли б за рахунок різних сфер діяльності в аграрному бізнесі робити цю так звану екосистему більш стійкою. Тому що системи тоді стійкі і сталі, коли вони різноманітні. Але «Агро КМР» це приклад того, як треба робити агробізнес, в них гарна репутація, в них працюють люди, офіційно сплачують значну кількість податків, це орієнтир для багатьох.

Сергей Рублевский

Підписання меморандуму про співпрацю та партнерство з  ГО “Місцеві стратегії”

– Чи є плани на майбутнє щодо інвестиційних проєктів для Павлоградщини?

– Це постійний процес. Потрапити в поле зору крупних інвесторів це велика робота, яку, на мій погляд, мають системно проводити безпосередньо громади, тому що вони найбільш зацікавлені, щоб до них приходили інвестори, розміщали на їх території виробництво, створювали робочі місця, ставали платниками податків. До того ж потрібно подбати про бізнес, який вже працює. Адже є такий принцип «поливай те, що росте». З економічним потенціалом громад треба працювати в першу чергу, тому що коли ми заводимо і запрошуємо якогось нового інвестора, це завжди «ревнощі» з боку тих, хто є. Тут треба не «або-або», а «і-і», тобто ми і дбаємо, про тих, хто вже в нас є, і вони мають відчувати, що є невід’ємною складовою цієї громади. Бізнес сплачує податки, і важливо, на мою думку, щоб кожен бізнес відчував, що податки – це не втрати, що насправді це інвестиції бізнесу в ту громаду, в якій він знаходиться. Якщо ці гроші використовуються з розумом, вони призводять до того, що в громаді стає краще, і в ній живуть люди, в яких зростають доходи, зростають купівельна спроможність. Важлива комунікація довіри влади з бізнесом.

Про кар’єрний зріст, сімейне життя, відпочинок та як Сергій Рублевський проводить свій вільний час – читайте в другій частині рубрики “Інтерв’ю з головою Павлоградської РДА”, яка готується до публікації.

Читайте також: 

Сергій Рублевський: “Ми отримали надійного партнера в стратегії розвитку Павлоградщини”

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram