Павлоград

“Велике Будівництво”: з наступного року розпочнеться масштабне оновлення парку вантажних вагонів

25.10.2021 12:18 Автор: Анастасія Суворова

“Велике Будівництво”: з наступного року розпочнеться масштабне оновлення парку вантажних вагонів

Вперше за історію незалежності України Укрзалізниця разом з приватними власниками почне оновлювати вантажні вагони в рамках програми Президента України «Велике будівництво». Для цього планується залучити понад 100 млрд гривень. Про плани «Великого будівництва» повідомляється на офіційному сайті Дніпропетровської ОДА

За планом на виділені кошти будуть закуплені 45 тисяч нових вагонів українського виробництва на заміну 55-ти непридатних, які будуть списані. 

Радник міністра інфраструктури зазначає, що проєкт з відновлення буде відбуватись в рівних долях: Укрзалізниця і приватні власники та додав, що вперше за 30 років Незалежності найвищі керівники України звернули увагу на залізницю. 

Наразі, залізною дорогою країни курсують 174 тисячі вантажних вагонів, з них 95 тисяч давно вичерпали нормативний термін служби. Хоча максимальний термін експлуатації українських вагонів – 30 років, більшість вагонів курсує до 40 років. 

Укрзалізниця

Крім того, утримувати зношені вагони в декілька разів дорожче, адже необхідно періодично проводити позапланові ремонти, які зараз складають 84% від загальної кількості ремонтів. Такий стан речей в залізничному парку завдає додаткові фінансові збитки як залізниці, так і бізнесу. 

Заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський зазначив, що як тільки держава купує один вагон  – запускається цілий ланцюг промислових підприємств. Якщо Укрзалізниця та Міністерство інфраструктури мають плани будувати понад 40 тисяч вантажних вагонів в Україні – це запустить виробництво транспортного машинобудування і це дасть роботу українським громадянам. 

Укрзалізниця

Наразі, у Мінінфраструктури вже є наказ про списання вагонів з вичерпаним терміном експлуатації та незабаром цей наказ буде підписано. Також планується встановити для вагонів граничний термін експлуатації, а вже з наступного року розпочати безпосередньо списання. 

Довідково: Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» заявив, що програма «Велике будівництво» розвиватиме й пасажирські залізничні перевезення. Буде реалізовано проєкт City Express, який покращить приміське сполучення у великих містах.

 

Читайте також:

“Велике Будівництво” на трасі Дніпро-Павлоград: що роблять зараз (ФОТО)

 

Головні новини дня у телеграм каналі

FacebookTwitterTelegram