Павлоград

Важливі зміни: чи здаватимуть ДПА та ЗНО випускники цього року

28.03.2022 11:00 Автор: Оксана Пугачова

Важливі зміни: чи здаватимуть ДПА та ЗНО випускники цього року

Увага! Скасовується складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022 році.

Інформація про такі тимчасові зміни в освітньому процесі була опублікована в телеграмканалі народного депутата Романа Каптєлова

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти (7132) прийнятий вцілому. Роз‘яснення:

В умовах війни українські заклади освіти не будуть серед найпривабливіших для вступників. Тому скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування допоможе зберегти студентський контингент, стимулюватиме до навчання в Україні.

Що змінюється:
 Випускники 2021/2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

“🇺🇦 Війна зруйнувала освітній процес, який ще не встиг повноцінно відновитися після пандемії ковіду. У таких умовах скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (складаються при вступі в магістратуру) буде своєрідним заохоченням молоді до навчання в Україні. Це важливо, адже маємо думати про збереження інтелектуального потенціалу.
Важливо, що ДПА, ЗНО та інші випробування скасовуються лише на 2022 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. Це вимушений виняток, а не правило” – говориться в повідомленні народного обранця.

Нагадаємо, Роман Каптєлов продовжує працювати у Верховній Раді у Києві. Там за необхідності збираються ті з народних депутатів, що на час російсько-української війни залишились на Україні аби оперативно та вчасно законотворчо реагувавати на ситуацію.

FacebookTwitterTelegram