Павлоград

В Україні вдесятеро зросли штрафи за шкоду природі: скільки заплатять порушники

29.12.2021 09:30 Автор: Вікторія Шарашова

В Україні вдесятеро зросли штрафи за шкоду природі: скільки заплатять порушники

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає збільшення штрафів удесятеро за порушення природоохоронного законодавства в межах природно-заповідного фонду.

Йдеться про ухвалу в новій редакції “Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд”. Цей документ уряд затвердив на засіданні 23 грудня, повідомила пресслужба Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.

“Встановлюємо новий підхід для обчислення збитків, які можуть заподіяти природно-заповідному фонду України. За формулою розрахунку, розмір шкоди збільшується вдесятеро й щорічно індексуватиметься. Такі заходи допоможуть охороняти ці території та зберегти їхнє біорізноманіття”, — заявив виконувач обов’язків міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

екологія

Зазначається, що таке збільшення суми штрафів пов’язане з тим, що старий механізм нарахування розміру збитків не відповідав обсягу реально завданих збитків і не давав можливості для ліквідації самих порушень.

Наприклад, за вбивство лелеки або пошкодження місця його гніздування нині платять лише 2,9 тис. грн, за вбиту козулю — 8,8 тис. грн, за зрубане дерево діаметром до 50 см у степовій зоні — 6,6 тис. грн.

За які порушення в ПЗФ загрожує штраф Порушники природоохоронного законодавства зобов’язані сплачувати збільшені штрафи за:

  • незаконні рубки та/або пошкодження дерев та рослин;
  • знищення або пошкодження лісових культур, природного підросту та самосіву, сіянців і саджанців, а також газонів і квітників;
  • самовільну заготівлю сіна або випасання худоби;
  • незаконне добування або знищення тварин, пошкодження їхнього житла, місць проживання та розмноження;
  • незаконний збір або знищення дикорослих трав’янистих рослин, лісової підстилки, лікарських рослин, дикорослих плодів горіхів, грибів, ягід;
  • проїзд будь-якого транспорту, а також проліт і посадку літаків, гелікоптерів;
  • самовільні заняття земельних ділянок, забруднення територій.

 

Читайте також:

Штрафи за незаконний вилов риби зросли в десятки разів

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram