Павлоград

В Україні планують ввести штрафні бали для водіїв

10.01.2022 16:21 Автор: Вікторія Шарашова

В Україні планують ввести штрафні бали для водіїв

Якщо водій “назбирає” 12 штрафних балів його тимчасово позбавлять права керування транспортним засобом. У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт про введення штрафних балів для водіїв. 

“У разі нарахування водієві дванадцяти і більше штрафних балів, а водієві, якому посвідчення водія видано вперше менш ніж один рік тому – восьми і більше штрафних балів, уповноважена посадова особа Національної поліції виносить вмотивоване рішення про тимчасове призупинення дії водійського посвідчення”, – йдеться в законопроєкті 6502, зареєстрованому 5 січня 2022 року.

Порушення ПДР будуть оцінюватися в діапазоні від 1 до 5 штрафних балів:

1 бал – непристебнутий ремінь безпеки, перевезення дітей без автокрісла

2 бали – перевищення швидкості на 20 км / год, порушення правил проїзду перехресть, обгону, зупинок громадського транспорту, недотримання дистанції, використання за кермом мобільного телефону

3 бали – порушення правил руху і зупинки на смузі для громадського транспорту, перевищення швидкісного режиму на 50 км / год, ненадання проїзду швидкої, пожежним, а також поліцейським машинам, перевищення кількості пасажирів у маршрутному транспорті

5 балів – перевищення встановленої швидкості більш ніж на 50 км\год, створення аварійної ситуації, Втеча з місця ДТП

Бали за порушення ПДР нараховуватимуть паралельно зі штрафами. Закопроєктом передбачається, що штрафні бали водія обнуляються через один рік (365 днів) з дня їх нарахування.

Призупинення дії прав водій може оскаржити в суді, але під час розгляду справи їздити все одно не зможе, інакше заплатить штраф 3400 гривень.

 

Читайте також:

На дорогах України з’являться “розумні” камери: кого штрафуватимуть

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram