Павлоград

В Україні можуть побудувати космодром на березі Чорного моря

23.01.2022 11:09 Автор: Юлія Жаворонок

В Україні можуть побудувати космодром на березі Чорного моря

Український космодром можна створити на узбережжі Чорного моря: відповідну територію вже знайшли на адміністративному кордоні Одеської та Миколаївської областей, повідомляється на сайті інтернет-видання Укрінформ.

Таку заяву зробили учасники Об’єднання інноваційно-космічних кластерів.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький та керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний заявили, що український космодром можна створити на узбережжі Чорного моря.

За їхніми словами, відповідну територію вже знайшли на адміністративному кордоні Одеської та Миколаївської областей.

Космодром

В Україні існують вимоги до космодрому — відсутність житлових будівель на відстані 500 кілометрів під трасою польотів ракет-носіїв та господарських будівель — на відстані 200 кілометрів в обидва боки від цієї траси, пояснив Сергій Гриневецький.

Однак будівництво такого стратегічного об’єкта потребує узгодження в сусідньою Туреччиною – через ризик падіння другого ступеня ракети-носія на її територію.

Зазначимо, що зараз є можливість домовлятися про пуски українських ракет-носіїв з територій Канади або Австралії, а також можливі морські або повітряні старти.

 

Читайте також:

Запуск українського супутника “Січ-2-30” як початок нової фази космічної програми України

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram