Павлоград

Українці можуть отримати по 100 тис грн на власний бізнес: як працює “Рука допомоги”?

04.02.2022 10:53 Автор: Вікторія Шарашова

Українці можуть отримати по 100 тис грн на власний бізнес: як працює “Рука допомоги”?

У безробітних малозабезпечених українців з’явилася можливість отримати від держави кредит до 100 000 грн, щоб відкрити власний бізнес у рамках програми “Рука допомоги”. Гроші дають без відсотків, а в разі виконання всіх умов їх можна зовсім не повертати. Про це rvk.news вже писали з уточненням, де отримати консультацію та куди звернутися з цього питання у м.Павлоград.

У чому суть програми “Рука допомоги”?

Відповідно до ідеї проєкту “Рука допомоги”, безробітні та малозабезпечені громадяни зможуть отримати безвідсоткову фінансову допомогу від держави у розмірі до 15 мінімальних зарплат (97 500 грн).

Отримати гроші можуть члени малозабезпечених сімей, які офіційно не працюють та зареєстровані в центрі зайнятості. Це стосується домогосподарств, у яких місячний дохід на одну особу не перевищує 2 393 грн. Про це більш детально повідомляється на сайті “Обозреватель”.

Українці, які відповідають вимогам та хочуть отримати фінансування, мають звернутися до місцевого центру зайнятості. Там їм роз’яснять умови, допоможуть скласти бізнес-план та захистити його перед комісією.

Відкриваючи бізнес, громадянин повинен зареєструватися як ФОП 3-ї групи. Якщо ці етапи пройшли успішно, підприємець отримає кредит на 3 роки. Але на руки гроші не дадуть, а натомість перерахують їх на покупку необхідної техніки та інвентарю.

Важливо: гроші, сплачені підприємцем як ЄСВ протягом цього часу, зараховуються на погашення кредиту. Наразі ЄСВ із однієї мінімальної зарплати становить 1 430 грн, таким чином за 3 роки ФОП заплатить державі 51 480 грн. А якщо взяти на роботу ще двох найманих співробітників, то за цей період погаситься майже весь кредит.

На “Руку допомоги” планують виділити 100 млн. грн. Це означає, що цього року взяти участь у проєкті зможуть близько 1000 українців.

Загалом ця ініціатива Уряду справді може допомогти деяким громадянам розпочати свій бізнес. Але варто розуміти, що під неї можуть потрапити лише справді мотивовані українці, які тимчасово опинилися у важких обставинах, але мають певні накопичення та розуміння підприємницької діяльності.

А ось ті, хто раніше не працював і не розуміє, як улаштований бізнес, навряд чи зможуть розпочати власну справу.

 

Читайте також:

Україна випередила Росію й Грузію у рейтингу якості життя

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram