Павлоград

Україна випередила Росію й Грузію у рейтингу якості життя

03.02.2022 15:40 Автор: Вікторія Шарашова

Україна випередила Росію й Грузію у рейтингу якості життя

Україна піднялася на 14 позицій та посіла 48 місце у світі серед 168 країн у глобальному рейтингу Social Progress Index, який оцінює якість життя населення. А у 2019 році Україна ще перебувала на 80-му місці у світі.

У 2021 році Україна випередила у рейтингу якості життя Грузію, Вірменію, Білорусь, Македонію, Чорногорію, Казахстан, Молдову, Росію.

Відповідно до підсумкового показника – 75,78 бала – в Україні “помірно висока якість життя” і вона входить до третьої “верхньої” групи країн із високою якістю життя.

За минулий рік кількість країн із високою якістю життя скоротилася зі 104 до 78 через пандемію, погіршення доступу до необхідних медичних послуг, а також обмеження особистих прав.

Високе місце у рейтингу Україні забезпечили: результативна політика сприяння зайнятості вразливих груп, високе охоплення середньою освітою, доступний мобільний зв’язок та доступна електроенергія, низька смертність від забрудненої води та поганих санітарно-гігієнічних умов, забезпечення рівних можливостей для жінок та чоловіків брати участь у політичному житті, здобувати вищу освіту, захищати майнові права.

 

Читайте також:

Володимир Зеленський: “Ніхто замість нас не побудує і не захистить Україну”

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram