Павлоград

Ухилення від призову на військову службу – прокуратура Дніпропетровщини розпочала з 24 лютого 2022 року понад 300 кримінальних проваджень

08.03.2023 13:04 Автор: Юлія Жаворонок

Ухилення від призову на військову службу – прокуратура Дніпропетровщини розпочала з 24 лютого 2022 року понад 300 кримінальних проваджень

В умовах триваючої збройної агресії рф проти України органами обласної прокуратури вжито відповідні заходи щодо забезпечення здійснення належного досудового розслідування та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях за фактами ухилення від призову за мобілізацію (ст. 336 КК України).

З початку війни розпочато понад 300 кримінальних проваджень стосовно осіб, які безпідставно ухилилися від призову на військову службу на Дніпропетровщині.

За процесуального керівництва прокурорів скеровано до суду понад 40 обвинувальних актів.

За результатами судового розгляду судами області ухвалено обвинувальні вироки стосовно 19 громадян.

Прокурорами налагоджено постійний обмін інформацією з територіальним центром комплектування та соціальної підтримки щодо осіб, які підлягають мобілізації, тих, кому надано відстрочку від мобілізації, а також фактів прийняття військово-лікарськими комісіями рішень про визнання військовозобов’язаних непридатними для військової служби.

До відома, санкція ст. 336 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

FacebookTwitterTelegram