Першотравенськ

Учні Першотравенська харчуватимуться по-новому

12.12.2021 10:00 Автор: Вікторія Шарашова

Учні Першотравенська харчуватимуться по-новому

9 грудня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. Одним з питань для обговорення стали зміни, які відбудуться в шкільних їдальнях та дитсадках міста. Харчування обіцяють передивитися, додати більше фруктів, молочних продуктів та овочів, а також значно скоротити використання цукру й солі. Про це повідомила начальник міського відділу освіти Світлана Сучкова.

За її словами, з 1 січня 2022 року відбудуться зміни з огляду на принципи здорового харчування. Нове меню складатиметься зі 160 страв, тому буде повторюватися раз на місяць, а не раз на два тижні. У стравах дозволили використовувати спеції, такі як куркума та ароматні трави. У раціоні має з’явитися більше м’яса, молочних продуктів, фруктів, горіхів, ягід.

За новими стандартами школярі обов’язково отримуватимуть порцію молока чи молочних продуктів щодня. Наприклад, це може бути на вибір: 200 мл молока, 125 мл йогурту чи кефіру, 125 г сиру кисломолочного, 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, 25 г сметани.

Останнього разу розцінки на харчування в закладах освіти міста затверджувалися ще в 2019 році. Але відтоді вартість продуктів, енергоносіїв тощо значно зросла, що зумовило здорожчання дитячого харчування майже вдвічі. 

Так, з 1 січня 2022 року вартість харчування для учнів ліцеїв становитиме до 65 грн на день. При цьому обід учнів молодших класів коштуватиме дешевше. Адже порції їжі для учнів середніх класів і старшокласників будуть відповідно більшими.

У закладах дошкільної освіти для дітей, що відвідують групи раннього віку, харчування на день становитиме до 40 гривень. До 54 гривень – для дітей, що відвідують групи дошкільного віку. 40% вартості харчування у дитсадках відшкодовуватиметься з міського бюджету.

Безкоштовним харчуванням будуть забезпечені учні пільгових категорій як і раніше, на це з бюджету громади передбачено понад 5,5 млн грн.

 

Читайте також:

На які продукти можуть повернути держрегулювання цін?

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram