Павлоград

У період особливо складних обставин активуються шахраї

11.07.2022 11:50 Автор: Оксана Пугачова

У період особливо складних обставин активуються шахраї

Під час війни натрапити на шахраїв стало ще простіше. Найчастіше «зустрітися» з ними можна в Інтернеті, у соцмережах та месенджерах. 

Зокрема, шахраї можуть пропонувати перерахувати кошти на послуги нотаріуса, викуп полонених, евакуацію до безпечніших регіонів, оренду фейкового житла. Або продавати неіснуючі товари. Особливо ті, яких потребують військові.

У соцмережах – створювати фейкові сторінки волонтерів та організацій. Вони можуть відрізнятися від оригінальних кількома літерами. Слід уважно вчитуватися у назву, перевіряти логотип. Звертати увагу на те, коли була створена сторінка та чи наповнена вона.

Аби не стати жертвою кібер-шахраїв, слід остерігатися й фейкових сайтів та каналів у месенджерах. Вони маскуються під ресурси держустанов та благодійних фондів. Оригінальний сайт завершується на .ua, .com чи .gov.  Фейковий – .org чи .site, містить слова, які важко розібрати.

Мешканцям, які стали жертвами шахраїв, слід повідомити про це за номером 102. Або на електронну пошту Сервісної служби кіберполіції: callcenter@cyberpolice.gov.ua.

Читайте також:

У Тернівці перевіряють можливі місця укриттів у навчальних закладах

 

FacebookTwitterTelegram