Першотравенськ

У лікарнях України скорочують пологові відділення. Першотравенськ – під питанням

17.01.2022 14:55 Автор: Вікторія Шарашова

У лікарнях України скорочують пологові відділення. Першотравенськ – під питанням

З початку року почали діяти нові вимоги від НСЗУ щодо надання медичної допомоги при пологах. Одна з головних – це в медзакладі на рік повинно бути не менш 150 пологів. Таких в Україні наразі 70 медзакладів і вони підлягають скороченню. У НСЗУ пояснюють, що таке рішення є виключно в інтересах дитини та матері, оскільки медики у відділеннях із низькою народжуваністю втрачають навички.

На Дніпропетровщині під скорочення потрапляють лише 2 пологових відділення – у Першотравенській міській лікарні та в лікарні м. Марганець. З ними в цьому році не буде подовжено договір НСЗУ щодо надання фінансування на пакет “пологи”.

Всі вимоги направлені на створення європейських стандартів надання допомоги при пологах. Про це повідомила в пресцентрі “Відкритий” начальник управління Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка. 

наталья шулика

“Нацслужба здоров’я  укладає договори у 2022 році на пологовий пакет тільки в тому випадку, якщо в період з квітня до вересня 2021-го року у медзакладі народилися 75 дітей. В Першотравенську цей показник набагато менший. Лікарі, які приймають пологи таким чином втрачають свою кваліфікацію. Вимоги НСЗУ стали набагато жорсткіші. Це пов’язано ще й з загальними показниками смертності серед дітей до 1 року”, – пояснює Наталія Шуліка. – За минулий рік маємо понад 1400 померлих новонароджених. Також важливим є наявність всього необхідного обладнання, лікарів та кількості пологів на рік. Зачинені відділення можуть бути перепрофільовані або ж відновлені у випадку, якщо за три будь-які місяці в рік медзаклад прийме 38 пологів за всіма умовами закупівель”, – повідомила начальник управління Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

Як пояснили в Першотравенській міській лікарні, кількість пологів за останній час значно скоротилася. Тож пологове відділення в період пандемії було перепрофільоване під хворих на коронавірус. Породіль наразі направляють до Дніпра або Павлограду. Якщо ж НСЗУ змінить свої вимоги з загальної кількості пологів за рік та захворюваність на коронавірус піде на спад, то, можливо, пологове відділення й відновить свою роботу в повному обсязі. 

Нагадаємо, тариф на надання медичної допомоги під час пологів становить від 15 до 20 тис. грн на одну пацієнтку у випадку, якщо дотримано всіх вимог НСЗУ та укладено відповідний договір з послуг. 

 

Читайте також:

В Павлограді за минулий рік народилося аж 10 двійнят

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram