Павлоград

Світло в кінці тунелю: головний лікар Павлоградської «районки» розповів, коли погасять заборгованість із заробітної плати

05.08.2022 14:16 Автор: Оксана Пугачова

Світло в кінці тунелю: головний лікар Павлоградської «районки» розповів, коли погасять заборгованість із заробітної плати

Проблема заборгованості із заробітних плат медичним працівникам «районки» триває вже декілька місяців. Ми вирішили дізнатися, чи вдалося знайти вихід із цієї ситуації, та поспілкувалися з головним лікарем Павлоградської центральної районної лікарні Володимиром Букреєвим.

Чому виникла проблема затримки заробітної плати в Павлоградській центральній районній лікарні?

Заборгованість із заробітної плати виникла з декількох причин. По-перше, запланована сума фінансування за договором з Національною службою здоров’я України для надання медичних послуг у 2022 році була меншою, ніж минулого року. Ця сума залежить від кількості пацієнтів, які до нас звернулися, і відповідно від обсягу наданих послуг.

Оскільки попередній рік був «ковідним», кількість людей і наданих послуг зменшилась приблизно на 30%. Водночас у цьому році було передбачене збільшення заробітної плати: лікарям — не менше 20 тис. грн, медичним сестрам — не менше 13,5 тис. грн.

По-друге, з початком воєнної агресії та введенням воєнного стану суттєво зменшився потік пацієнтів, що також призвело до зменшення виплат НСЗУ за надані медичні послуги.

Тобто кошти, які були в нашої лікарні, не покривали навіть потреби у видатках на оплату праці співробітників закладу. А ще є й інші обов’язкові статті витрат. Тому грошей вистачало тільки для часткової виплати заробітної плати.

Яким чином вдалося вирішити проблему з виплатою заробітної плати в лікарні?

Як тільки виникла заборгованість із заробітної плати, ми звернулися до Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної військової адміністрації та до НСЗУ і надали їм відповідні звіти. На рівні області було проведено перевірку нарахування заробітних плат для подальшого подання пропозиції до НСЗУ на додаткове фінансування.

Крім того, колектив нашої лікарні звернувся до народного депутата Романа Каптєлова, щоб він допоміг вирішити проблему. Він також зробив відповідне звернення до НСЗУ та до Міністерства охорони здоров’я. Одразу після підключення народного депутата зі мною зв’язався міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко і повідомив, що допоможе з тим, щоб ми підписали з НСЗУ додаткову угоду за спеціальним пакетом «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги» і отримали фінансування.

Яка ситуація з виплатами зараз? Чи вдасться, на Вашу думку, виплатити заборгованість за попередні періоди в цьому місяці?

28 липня Павлоградська центральна районна лікарня нарешті уклала з НСЗУ договір «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій по пакету №49 “Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги”», відповідно до якого буде проводитися погашення заборгованості.

Договір, який ми уклали, передбачає фінансування на понад 14 млн грн. Кошти поділені пропорційно до кожного місяця, починаючи з червня, і будуть виплачуватися. Це дасть можливість погасити заборгованість у повному обсязі та уникнути її появи в подальшому. Наразі є заборгованість за травень, червень і липень. Але договір уже підписаний, тому проблема вирішена. Очікуємо надходження коштів від НСЗУ найближчим часом.

Дякую всім, хто долучився до вирішення проблеми із заборгованістю. Зараз як ніколи важливо зберегти наших медичних працівників, щоб люди могли в нормальному режимі отримувати медичні послуги.

 
FacebookTwitterTelegram