Троїцька ОТГ

Школи Троїцької громади готові до викликів нового навчального року

01.09.2021 18:37 Автор: Анастасія Суворова

Школи Троїцької громади готові до викликів нового навчального року

Сьогодні усі школи Західного Донбасу відчинили свої двері школярам та розпочинають освітній процес. День знань – свято і для вчителів, і для учнів.

Ще вчора вчителі Павлоградського району проводили підготовчі наради перед найважливішим днем, обговорювали тенденції навчання та виклики, які їх чекають у 2021-2022 навчальному році. Саме під таким гаслом відбулась освітня нарада педагогів Троїцької територіальної громади.

На території Троїцької ОТГ розташовано три заклади загальної середньої освіти: КЗ «Писарівська гімназія», КЗ «Привовчанська ЗШ І-ІІІ ст.» та КЗ «Троїцька ЗШ І-ІІІ ст.»; два заклади дошкільної освіти: КЗДО «Троїцький дитячий садок «Оленка» та КЗДО «Привовчанський ясла-садок «Ромашка», комунальний навчальний заклад «Центр позашкільної освіти» Троїцької сільської ради.

Зважаючи на велику кількість навчальних закладів, одна з головних задач виконавчого комітету Троїцької сільської ради та педагогів – створити безпечні та комфортні умови для навчання учнів та праці вчителів, а також подальше впровадження Нової української школи.

Модернізацію пройшли кабінети початкових класів. Наразі, в кабінетах 2-4 класів вже є сучасні меблі, мультимедійні обладнання та дидактичні матеріали для забезпечення умов навчання згідно з законодавством.

Процес придбання дидактичного матеріалу, сучасних меблів комп’ютерного обладнання та мультимедійного контенту для перших класів досі триває. Рішенням сесії Троїцької сільської ради затверджено 504 800 грн на придбання необхідного обладнання, з них коштом субвенцій на забезпечення якісної, сучасної  та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» – 236 406 грн, коштом місцевого бюджету – 268 400 грн.

Заступник голови Троїцької сільської ради Ольга Голосна розповідає, що до перших класів шкіл Троїцької громади сьогодні пішли 38 першокласників. Громада підготувала до початку навчального періоду всі садочки і школи. Виключення складає школа в Привовчанському. Вона ще ремонтується. Дітки з Привовчанського до грудня цього року повернуться в рідну школу.  Зараз вони навчаються в Троїцькій школі.

Капітальний ремонт в школі Привовчанська триває коштом надзвичайної кредитної програми розміром  27 184 455 гривень. Уже профінансовано 11 169 529 грн, з них 3 697 026 грн становлять додаткові внески громади для впорядкування прибудинкової території закладу.

На етапі завершення ремонт із заміною опалення в Троїцькому дитячому садочку «Оленка». У Писарівській гімназії вже відремонтовано 3 навчальних кабінети, придбані жалюзі в кабінети початкової школи, зроблено косметичний ремонт даху та монтаж системи заземлення, на харчоблоці встановлено бойлер і зроблено монтаж системи водопостачання, в спортивному залі замінено скло на вікнах, у навчальних кабінетах – розетки й вимикачі.

На цьому модернізація та покращення умов в школі не закінчуються. На 2022 рік заплановано капітальний ремонт Троїцької загальноосвітньої школи, поточний ремонт у Писарівській гімназії.

Аби діти могли розвиватися всебічно у громаді діють ради з роботи з творчо-обдарованими дітьми. В раду входять вчителі, учні та представники шкільного парламенту.  Ще з березня 2018 року в громаді діє Центр позашкільної освіти, в якому минулого навчального року організували роботи за художньо-естетичним, гуманітарним, фізкультурно-спортивним напрямками. Цього року в закладі з’являться гуртки з хореографії та англійської мови.

Саме завдяки гурткам учні розвивають свої таланти, вільний час проводять за плідною та творчою роботою.

Троїцька громада

Окрім того, виконавчий комітет дбає про розвиток Троїцької територіальної громади та вже планує роботу на цей та наступний рік.

Ольга Голосна наголошує: «Ми нещодавно підписали Меморандум з ГО “Місцеві стратегії”. Це дуже на часі.  Громада потребує профільного спеціаліста для роз’яснення та розробки стратегії розвитку громади. Стратегія розвитку громади має бути скоригована та адаптована до державної стратегії розвитку. Адже маємо наміри  привести у відповідність свою стратегію щоби отримати фінансову і технічну допомогу від держави.  За нами громада, ми дбаємо про людей, тому вважаємо що така комунікація та сумісна робота абсолютно необхідна».

FacebookTwitterTelegram