Павлоград

Сайт #ТЕСТпоруч: тепер перевіритись на ВІЛ ще простіше

12.04.2023 12:13 Автор: Юлія Жаворонок

Сайт #ТЕСТпоруч: тепер перевіритись на ВІЛ ще простіше

Багато українців та українок нехтують регулярним тестуванням на соціально небезпечне захворювання, вважаючи, що саме їх це не торкнеться. Інша частина помилково припускає, що тестування є чимось складним, часозатратним чи важкодоступним. Але реальність така, що ВІЛ потенційно може стосуватись кожного, а з тестуванням усе набагато простіше, ніж здається. 

Вебсайт розроблено в межах проєкту USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ” у партнерстві з Центром громадського здоровʼя України. На сайті testporuch.phc.org.ua можна оцінити власні ризики щодо ВІЛ, а також дізнатися про можливості безоплатного та конфіденційного тестування. Пройти діагностику можна навіть вдома, замовивши доставку орального тесту поштою. Таку опцію надають в неурядових організаціях.

Як це працює?

У лаконічній та зрозумілій формі на сайті наведені відповіді на важливі запитання: “Чому ВІЛ стосується саме мене?”, “Як дізнатися свій статус?”, “Що робити далі?”. На сайті наведений простий алгоритм дій і запропоновані різні варіанти, як і де швидко та зручно пройти безоплатне тестування.

Ви зможете знайти найближчий пункт тестування на карті, перейти у спеціальний чат-бот у Telegram, зателефонувати на «гарячу лінію» з питань ВІЛ/СНІД або замовити тест поштою – для себе і близьких.

Незалежно від того, який маршрут обрали, незмінними залишаються:

  • конфіденційність – ніхто не дізнається про ваш статус без вашої згоди;
  • безоплатність – ані за тест, ані за послуги тестування платити не доведеться;
  • швидкість – очікування результату в середньому займає 15 хвилин.

Чому це важливо?

Завдяки досягненням сучасної медицини та використанню антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ-інфекції, людина з ВІЛ може жити повноцінне довге, щасливе і здорове життя. Але для цього передусім потрібно знати свій статус і, як мінімум раз на рік, оновлювати цю інформацію – проходити тестування. Перевірятись і знати – в сотні разів безпечніше, ніж уникати цього питання.

FacebookTwitterTelegram