Павлоград

Рада заборонила продаж ароматизованих і міцних цигарок

17.12.2021 16:24 Автор: Вікторія Шарашова

Рада заборонила продаж ароматизованих і міцних цигарок

Верховна Рада на засіданні 16 грудня підтримала законопроєкт про заборону куріння електронних сигарет у громадських місцях, продаж міцних та ароматизованих сигарет та рекламу електронних систем для нагрівання тютюну. Закон набирає чинності через вісімнадцять місяців від дня опублікування

Відповідно до закону, в Україні буде заборонено рекламу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин для них. Також буде заборонено виробництво та продаж міцних цигарок.

  • Документ також передбачає заборону продажу електронних сигарет, тютюну, пристроїв нагріву тютюну та іншого особам до 21 року. Штраф за це передбачено у розмірі 1 020 грн, а у разі повторного порушення – 10 200 грн.
  • Забороняється продаж цигарок зі смаками та ароматом, а тютюнові вироби для електричного нагріву (ТВЕНів) заборонять продавати неповнолітнім. Такі вироби найчастіше приваблюють дітей та молодь, які ще не мають шкідливої звички курити, створюючи хибне враження про менш шкідливі наслідки вживання тютюнових виробів.
  • На упаковці курильних пристроїв з’явиться медичне попередження, а на цигарках воно збільшиться до 65% від площі упаковки.
  • Окрім того, забороняється акційний продаж та дегустація тютюнових виробів та електронних сигарет.
  • Єдиним місцем, де пропонується залишити можливість відведення місць для куріння всередині приміщення, є аеропорти.

Ухвалення такого антитютюнового закону є частиною Угоди про асоціацію України та ЄС.

 

Читайте також:

Перетин кордону за електронною чергою: як це буде

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram