Павлоград

Понад 12 нових послуг Дія та 2 нові субвенції: Михайло Федоров розповів про 100 та більше перемог Мінцифри у 2021 році

28.12.2021 17:27 Автор: Анастасія Суворова

Понад 12 нових послуг Дія та 2 нові субвенції: Михайло Федоров розповів про 100 та більше перемог Мінцифри у 2021 році

Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував 100 перемог Міністерства цифрової трансформації у 2021 році. Міністр розповів про збільшення послуг на порталі та застосунку Дія, реалізацію важливих субвенцій та плани на наступний рік. Про це йшлося під час презентації в прямому ефірі. 

Цього року Мінцифри запустили 12 нових послуг на порталі та в застосунку Дія. Це призначення та перерахунок пенсії, оформлення субсидії, автоматична реєстрація ФОП, зміна місця реєстрації онлайн у форматі бета-тестування. Всього на порталі доступні 72 послуги та 9 послуг і 15 цифрових документів у застосунку. 

За словами Міністра Михайла Федорова, якщо наприкінці 2020 року застосунком користувались 2,5 млн українців, то сьогодні вже понад 12 млн. Це майже в 5 разів більше ніж минулого року. 

Цього року Україна стала першою країною у світі, яка зробила цифровий паспорт офіційним аналогом паперового. Документ перебуває у застосунку Дія. Аналогічна ситуація з COVID-сертифікатом, який дозволяє громадянам України подорожувати та повернутися до звичного темпу життя. Сертифікат про вакцинацію має визнання в країнах Європейського Союзу. Окрім документа про вакцинацію, українці можуть згенерувати сертифікат про одужання, результати ПЛР-тестування та дитячі COVID-сертифікати. 

Не менш важливим результатом 2021 року стала реалізація двох субвенцій: Інтернету та “Ноутбук кожному вчителю”. Завдяки програмі “Інтернет” 2,6 тисячі сіл на території всієї України отримали доступ до оптичного інтернету. Це понад 6 тисяч соціальних закладів та 850 тисяч українців. 

В рамках програми “Ноутбук” кожному вчителю, понад 41 тисяча вчителів була забезпечена технікою для безперервного освітнього процесу навіть під час пандемії. 

Михайло Федоров

За 2021 рік Міністерство цифрової трансформації відкрило ще 7 нових центрів Дія.Бізнес, в яких надають послуги для розвитку бізнесу: від безоплатних консультацій та навчання до пошуку інвесторів і партнерів проєктів. 

Завдяки проєкту Дія.Цифрова освіта понад 1 мільйон унікальних користувачів отримали доступ до цифрової грамотності, яка, до речі, збільшилась на 5% саме завдяки освітнім серіалам на платформі. 

Михайло Федоров також поділився планами Міністерства цифрової трансформації на 2022 рік. Вже на початку наступного року запрацює Дія.City – правовий та податковий режим для ІТ-бізнесу. За планом, темпи росту ІТ-сектора можуть зрости до 40-50% на рік, а доходи – з $6 млрд до $16,5-17 млрд. 

«У 2022 році плануємо зосередитися на запуску нових послуг у Дії — для водіїв, запуск прописки по всій країні, комуналка в Дії. А також займаємося реалізацією пріоритетних проєктів у різних сферах — е-акциз, е-нотаріат, e-health та інші. Продовжуємо розвивати цифрову інфраструктуру та втілювати концепцію paperless. 2022-й стане роком цифрового стрибка, продовження трансформації, перетворення всіх бізнесів на технологічні компанії, перетворення уряду на технологічну компанію», — розповів Михайло Федоров

Ознайомитися з усіма 100 перемогами Міністерства цифрової трансформації України за 2021 рік можна на порталі за посиланням. 

 

Читайте також:

На порталі Дія можна отримати ще три COVID-сертифікати: які саме

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram