Павлоград

Павлоград пропонують перейменувати

17.06.2022 09:50 Автор: Оксана Пугачова

Павлоград пропонують перейменувати

Петиція з пропозицією змінити назву міста Павлоград на Матвіївська Слобода була зареєстрована на профільній інтернет-платформі 16 червня.

“Небайдужа громадськість просить розглянути та підтримати питання щодо справедливого повернення історичної назви місту – Матвіївська Слобода.

У сучасних історичних реаліях, росія здійснює воєнний напад на Україну, з метою втілення своїх хворих імперських амбіцій – поширення руського “миру” (колонізації та геноциду)” – говорить у повідомленні автор петиції, краєзнавець Євген Молдаванов.

Так пояснює природу походження сучасної назви міста Павлоград автор:

“Колишня слобода Матвіївка Самарської паланки, яка була названа на честь осадчого тодішнього поселення – відставного старшини Війська Запорізького Низового Матвія Хижняка (Хижняківського), з приходом московських загарбників була перейменована спочатку в честь окупаційного військового формування Луганського пікінерного полку – слобода Луганська. Згодом населений пункт було перейменовано в честь спадкоємця престолу російської імперії – павла першого.

павло перший нічим для міста не відзначився, в ньому не жив та навіть не бував. Його можна згадати лише продовженням традиційної для московії колоніальної національної політики проти України” 

До завершення голосування залишилось 89 днів. Наразі зміну назви міста підтирмало 30 чоловік. Загалом, для подальшого розгляду пропозиції, петиція має зібрати не менше 500 голосів.

 

Читайте також:

20 000 грн: український ветеранський фонд фінансує бізнес ветеранів

 

FacebookTwitterTelegram