Павлоград

Паліативна допомога на Дніпропетровщині

09.10.2022 08:21 Автор: Юлія Жаворонок

Паліативна допомога на Дніпропетровщині

Дніпропетровщина у лідерах за кількістю закладів та організацій з надання паліативної допомоги. Вона для людей, що страждають на невиліковні хвороби. Нині в обласному реєстрі таких пацієнтів понад 10 тис. Їх число зросло з початком війни, бо до регіону приїхали тисячі переселенців.

Медична, соціальна, духовна та психологічна допомога. Це те, чого потребує людина, що страждає на невиліковну хворобу. Задача фахівців паліативної медицини – покращити якість життя пацієнта та полегшити його біль.

В Україні паліативна медицина базується спочатку на первинній ланці. Це коли людині надається допомога за місцем проживання. За необхідності залучаються фахівці паліативних мобільних бригад, які коригують лікування. Якщо вдома неможливо надати всеосяжну допомогу, такі пацієнти госпіталізуються.

Загалом в області понад 70 центрів первинної паліативної допомоги та 53 мобільні бригади. Стаціонарно таких пацієнтів приймають у 43 медичних закладах.

У регіоні є реєстр паліативних хворих. У ньому понад 10 тис пацієнтів, серед яких понад 500 дітей. З початком війни їх число збільшилося на 15-20%. Це за рахунок переселенців.

Раніше така допомога була для людей з онкологією. Зараз вона надається всім пацієнтам, котрі страждають на захворювання, що провокують передчасну смерть. Наприклад, серцево-судинні проблеми та наслідки інсультів.  

Цей вид допомоги безоплатний, як правило, пацієнта  госпіталізують для корекції больового синдрому або боротьби з пролежнями.

Термін перебування у паліативному закладі не визначений. Він залежить від медичних показників або від бажання самого пацієнта.

 

Читайте також: 

Як підготуватися до холодів

 

FacebookTwitterTelegram