Павлоград

Останні covid-новини: вакцини пройшли всі випробування, а кількість кисневих станцій збільшать до 385 до кінця року

07.02.2022 12:44 Автор: Юлія Жаворонок

Останні covid-новини: вакцини пройшли всі випробування, а кількість кисневих станцій збільшать до 385 до кінця року

Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 – CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer-BioNTech, Moderna та  AstraZeneca – завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність.

З висновками та протоколами клінічних випробувань можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням  –  https://bit.ly/WHO_C19_vaccines  

вакцини

Антиковідні вакцини вдалося розробити менше ніж за рік завдяки роботі чисельних вчених з усього світу, величезній грошовій підтримці та великій кількості добровольців, які згодилися взяти участь в клінічних дослідженнях.

Тим часом в Україні до кінця року кількість діючих кисневих станцій збільшиться до 385.  До прикладу, у липні 2021 року в українських лікарнях працювало лише 50 кисневих станцій. 

Минулого року 118 таких станцій закупили коштом урядової субвенції. Частина з них вже встановлені в лікарнях та надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19.

Наприкінці грудня минулого року ДП «Медичні закупівлі України» уклало договори на придбання 225 кисневих станцій, загальною вартістю у 648 мільйонів гривень.

киснева станція

Продуктивність однієї такої станції — 500 л/хв. Кожна з них має у комплекті додаткові газоаналізатори, витратоміри та  можливість дистанційного керування. Завдяки цьому  лікарня зможе відстежувати, скільки вона отримує кисню та якої якості.

Наразі обладнання для автономної генерації кисню вже встановлюється в регіонах, у лікарнях, які надають допомогу пацієнтам, хворим на коронавірусну інфекцію.

 

Читайте також:

Перша партія препарату для лікування COVID-19 вже в Україні

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram