Павлоград

Олена Дуднікова: “Задача батьків – випустити здорову дитину у доросле життя”

01.02.2022 11:14 Автор: Юлія Жаворонок

Олена Дуднікова: “Задача батьків – випустити здорову дитину у доросле життя”

Через недостатні показники планової імунізації в Україну повернувся поліомієліт. Вже виявлено декілька випадків хвороби на Західній Україні, один випадок – летальний.

Поліомієліт – невиліковна хвороба, що викликає параліч. Брудні руки, іграшки, їжа можуть бути заражені вірусом. Ліків проти цього недугу немає. Єдиний захист – це вакцинація.

У відповідь на спалах поліомієліту в Україні організована кампанія зі щеплення дітей, які пропустили (або не зробили взагалі) вакцинацію, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень.

Щоб отримати колективний імунітет, необхідно мати 95% щеплених дітей.

вакцинальна кампанія поліомієліт

З огляду на актуальність питання журналісти rvk.news звернулись до директорки КП “ЦПМСД м. Павлоград”, профільного фахівця з педіатрії Дуднікової Олени Іванівни. Говорили про ситуацію з щепленням від поліомієліту у Павлограді, та як саме буде проходити компанія з вакцинації у нашому місті.

“На сьогодні, в місті мають щеплення 80% дітей. Це непоганий показник. Сюди входить діти, що зробили ІПВ (ін’єкція поліомієлітною вакциною) та ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина). Наразі, лише 20% малят не мають щеплення з різних причин, це тимчасові, або постійні протипоказання через різні хвороби, також, на жаль, є так звані “відмовники”, батьки, які принципово не роблять щеплень дітям” – розповіла лікарка.

Згідно з наказом МОЗ України 01.02.2022 в місті починається перший етап вакцинування, який буде тривати три тижні. Буде використана інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ). Вакцина ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. Вакцину вводять внутрішньом’язово у передню поверхню стегна або в дельтоподібний м’яз руки. Вакцинувати будуть дітей до 6 років, які раніше не отримали вакцину з різних причин.

вакцинальна кампанія поліомієліт

Другий етап вакцинування почнеться з березня по травень 2022 року, будуть вводити ОПВ (оральна вакцина) дітям до 6 років, що є додатковою імунізацією.  

вакцинальна кампанія поліомієліт

Олена Іванівна наголосила, що ускладнень після щеплення немає, діти дуже гарно переносять вакцину.

“Вакцинуватимуть павлоградських дітей препаратом бельгійського виробництва. Всі ланки умов зберігання вакцини ретельно дотримуються. Лікарі до цього відносяться дуже серйозно. Хочу сказати, що жодних побічних реакцій чи наслідків у дітей не буде”- запевняє Олена Дуднікова.

Щеплення від поліомієліту внесені у перелік обов’язкових, гарантованих державою щеплень. Їх роблять безоплатно. Педіатр або сімейний лікар роблять ревізію карт з вакцинації (форма 63), та запрошують на щеплення. При всіх амбулаторіях міста є кабінети щеплень, де після огляду лікарем, заповнення згоди на щеплення можна отримати вакцину.

“Зважаючи на те, що згідно законодавством, отримати вакцину можуть лише діти до 6 років, головне завдання батьків – подбати про майбутній імунітет маленької людини та зробити вчасно щеплення, –  підсумувала директорка КП “ЦПМСД м. Павлограда” Олена Дуднікова.

 

Читайте також:

40% українців вже отримали повний курс щеплення

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram