Павлоград

Олексій Рєзніков: “Українцям треба зважити, у який спосіб вони готові долучитися до оборони держави. Адже впевненість у власній країні, у її Збройних Силах та непохитний національний спротив – це не менш ефективна зброя, ніж Javelin, NLAW чи Stinger”

24.01.2022 17:53 Автор: Оксана Пугачова

Олексій Рєзніков: “Українцям треба зважити, у який спосіб вони готові долучитися до оборони держави. Адже впевненість у власній країні, у її Збройних Силах та непохитний національний спротив – це не менш ефективна зброя, ніж Javelin, NLAW чи Stinger”

Найкращий спосіб убезпечити Україну від подальшої військової ескалації з боку Російської Федерації – створити умови, за яких агресор понесе неприйнятні для себе втрати і не зможе досягти мети. А мета в нього одна – знищити незалежну українську державу.

Тероборона

“Стримати ворога допомагає міжнародна підтримка. Але слід усвідомлювати – захищати Україну нам все одно доведеться в першу чергу самим. І ми самі повинні розвивати спроможності для цього, покладаючись на свої власні сили, – коментує безпекову ситуацію в країні Олексій Резніков, Міністр оборони України. – Реалістично оцінюючи співвідношення військового потенціалу російської і української армії, наше завдання – створити асиметричні відповіді там, де баланс поки що не на нашу користь”.

Російській військовій машині повинна протистояти не тільки армія та інші структури сектору безпеки і оборони України, а і вся українська нація.
Система національного спротиву – це той інструмент, який допоможе організовано залучити для відсічі агресору волю, енергію, відвагу усього українського суспільства. Йдеться про створення насправді стратегічної переваги.

Тероборона

16 липня 2021 року Верховна Рада України цієї каденції прийняла закон “Про основи національного спротиву”. Цей закон набрав чинності з 1 січня 2022 року. Отже, він діє трохи понад три тижня.
Для його практичного втілення наприкінці грудня Уряд схвалив 15 підзаконних актів.
Нижче про поточний стан і плани на найближче майбутнє.

Тероборона

Над чим і як працює Уряд
Згідно з законом, національний спротив має три складові:
• Перша – це рух опору.
• Друга складова – це територіальна оборона.
• Третя – це система підготовки громадян до національного спротиву.
Безпосереднє керівництво і рухом опору, і територіальною обороною здійснює Головнокомандувач ЗСУ через командувача Сил спеціальних операцій і командувача Сил територіальної оборони відповідно.

Створення руху опору – це пряме завдання Сил спеціальних операцій ЗСУ. Закон збільшив чисельність ССО на 1000 бійців, які готуватимуть розгортання руху опору, формуватимуть відповідні структури.

Що стосується підготовки громадян. Керівництво підготовкою громадян України до національного спротиву здійснюється Кабінетом Міністрів України через відповідні центральні органи виконавчої влади.
МВС, МОН та Мінветеранів об’єднали зусилля, щоб визначити потреби, алгоритм дій і запропонувати колегам по Уряду проєкт акту з дорожньою картою, який унормує і запустить цю діяльність. Адже йдеться про розгортання системи загальної військової підготовки фактично для всього населення України.

Тероборона

Як виглядатиме і чим займатиметься ТрО
Головна перевага ТрО – це поєднання масовості і здатності надзвичайно швидко розгорнутися на певній території для виконання поставлених завдань.
Закон визначає за системою ТрО кілька функцій, але місія дуже проста – не підпустити біду до своєї домівки.
Організація ТрО – це справа військових, яку вони роблять спільно з цивільною владою, органами самоврядування і громадянами.
Основою системи ТрО є Сили територіальної оборони Збройних Сил України. Це окремий рід сил у складі ЗСУ, що підпорядкований Головнокомандувачу ЗСУ.
Командувач Сил ТрО – бригадний генерал Юрій Галушкін, бойовий офіцер, учасник оборони Донецького аеропорту – був призначений на посаду 1 січня першим Указом Президента України Володимира Зеленського у 2022 році. З цього моменту почалося фактично розгортання Сил ТрО.
Кістяк Сил ТрО – це 25 бригад (по одній в кожній області та м.Києві), які об’єднують понад 150 батальйонів (один на район). 

Тероборона

Сили ТрО складаються з кількох компонентів
Перший – це штат мирного часу, чисельністю 10 тис. осіб. Це професійні військові, які несуть службу за контактом в Силах ТрО. Вони формують організаційно-управлінське ядро батальйонів та бригад. В середньому по штату мирного часу у кожному батальйоні має бути близько 50 кадрових військових, а у бригаді – 90-120 осіб.
Другий компонент – це штат особливого періоду. Який сумарно буде складати понад 130 тис. осіб. Це – цивільні громадяни, які пройдуть відбір і укладуть контракт про службу в резерві ТрО. Їх буде до 600 у складі батальйону. Вони перебуватимуть під командуванням військових. Держава закріпить за ними зброю, проводитиме навчання і злагодження.
Третій компонент, який передбачено законом – це добровольчі формування територіальних громад. Добровольчі формування можуть бути створені у невеликих населених пунктах для виконання допоміжних функцій – охорони, спостереження тощо. Вони діятимуть згідно з завданнями відповідних військових керівників Сил ТрО.

Тероборона

Розгортання
Оскільки є три компоненти – у нас є три етапи розгортання Сил ТрО.
Зараз відбувається розгортання штатів мирного часу.
Після набуття спроможності підрозділами за штатами мирного часу (це означає комплектування особовим складом на 70%) розпочнеться системне комплектування резерву для особливого періоду, укладання відповідних контрактів. Варто уточнити, що в державі формуються резерви (ОР1, ОР2) для потреб бойових частин ЗСУ – для Сухопутних військ, десанту тощо. У системи ТрО буде свій окремий резерв.
Після формування резерву розглядатиметься питання про добровольчі формування територіальних громад.
Україна поділена на 4 військово-сухопутні зони — Північ, Схід, Захід і Південь. Найближчим часом Міноборони організує навчання за участі керівників органів місцевої влади та самоврядування кожної з військово-сухопутних зон.

Тероборона

“Що робити громадянам? По-перше, реалістично оцінювати ситуацію. Розгортання системи національного спротиву, зокрема, територіальної оборони, триває цілодобово. Зброї і боєприпасів достатньо, – говорить Олексій Рєзніков. – Співробітники центрів комплектації зараз навчаються як діяти. Ми працюємо над максимальним спрощенням процедур, їх цифровізацією, щоб не було потрібно збирати зайві папірці.
По-друге, я закликаю громадян зважити, у який спосіб ви готові долучитися до оборони держави. Як я зазначив, є окремі резерви бойових частин ЗСУ. Формуючи резерв ТрО, ми повинні одночасно наповнювати і підвищуватися якість резерву інших компонентів Збройних Сил. Ви маєте вибір.
Найближчим часом ми почнемо системне інформування громадян, які бажають служити у Силах ТрО або відповідному резерві, про алгоритм дій”

 

Читайте також:

Сплачені податки це – боєприпаси та паливо для бронетехніки

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram