Богданівська ОТГ

Олексій Грищенко про розвиток Богданівської громади, будівництво спортивного комплексу та своє бачення майбутнього вугільної промисловості

30.09.2021 16:04 Автор: Сергій Вріхед

Олексій Грищенко про розвиток Богданівської громади, будівництво спортивного комплексу та своє бачення майбутнього вугільної промисловості

Олексій Григорович Грищенко, Голова Богданівської ОТГ

— Назвіть три найголовніші проблеми громади та як Ви плануєте з ними справлятись.

— Одна з головних проблем Богданівської громади — питна вода. Це програма з пріоритетних, на сьогодні додатково до 6 наявних свердловин завдяки народному депутату Роману Володимировичу Каптєлову ми б’ємо 4 свердловини. Це найвіддаленіші села: Зелене, де живуть 30 осіб (це мала кількість, але люди — наш пріоритет), Мар’ївка, потім Самарське, Богуслав. Завершиться цей проєкт буквально через 3–4 тижні. Друга проблема в нас — дороги. Практично по всій громаді зроблені ідеальні дороги, а раніше вони були в жахливому стані. Ми відразу розпочали з віддалених точок, щоб люди могли підвезти вугілля, щоб вони могли під’їхати до свого житла. Це Нова Русь, Кохівка, Нова Дача. Ми звертались через міністерство до Києва, робили дорогу 30 кілометрів у найвіддаленішу точку, на лінії Богуслав — Зелене йде з’єднання складу громади. Почалось будівництво свого часу завдяки очільнику Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченку. Ми неодноразово їздили до Києва для цього.

Скільки було нардепів — нехай не ображаються, — та я не відчував від них такої підтримки, як від Романа Каптєлова. Спочатку в нас були суперечки, вивчали одне одного, намагалися розкусити, але нас зблизила турбота про людей. Він допомагає, у нас взаєморозуміння. Він надає допомогу, приїздить до нас, він свою програму виконує.

Народний депутат України Роман Каптєлов під час вручення голові Богданівської ОТГ Олексію Грищенку сертифікату «Подолання цифрової освітньої нерівності в Україні» на 500 000 грн

— Розкажіть про перспективи розвитку громади. Які найближчі плани Ви маєте втілювати та з допомогою яких депутатів, партій, організацій?

— Так, я звертався до Романа Каптєлова по допомогу. У нас протягом місяця відкриється малий груповий будинок для дітей-сиріт. Це бюджетні обласні гроші та будівництво комплексу на наступний рік. Я звертався до Романа Володимировича з цього приводу, він сказав, що будемо розглядати це питання. Треба розвивати спорт для молоді, заохочувати її. Дійсно, у громаді немає значних споруд для цього. У школах маленькі спортзали, там більше вони тільки для гімнастики. У нас у планах також зробити великий зал, найголовніше — привести сюди молодь, тоді менше буде наркоманів, алкоголіків. Для літніх людей у нас є своя група — люди 50–60+ років збираються, щоби спілкуватись, щось робити разом.

Ми завжди проводимо багато заходів, вечорів, концертів, але останнім часом ковід не дає змоги їх організовувати. У нас парк гарний, музикантів запрошуємо. Намагаємось надавати матеріальну допомогу населенню. Трохи збій пішов по ДТЕК «Павлоградвугілля» — заборгованість близько 12 мільйонів. Це неправильно, тому що шахтарі отримували зарплату, були відрахування, а нам не йдуть на рахунок гроші. Я вважаю, що це неправильно, це злочин. Роман Володимирович знає, він також був на нараді, він нас підтримує. Основний платник податків тут — ДТЕК, це 78% до Богданівської громади.

Олексій Грищенко поруч із головою Павлоградської РДА Сергієм Рублевським у Богданівській ОТГ

— Розкажіть про талановитих людей громади та свята, які Ви організовуєте.

— У нас у Богуславі є фольклорний ансамбль «Богуславочка», вони наразі в турі за кордоном. На поїздку кошти виділила область, і дружні фермери допомогли, до яких ми звернулись. У спорті ми не маємо великих зірок, можливо, як раз через нестачу спортивних залів. У парках у нас багато дитячих майданчиків, є силові тренажери.
Ми намагаємось чути людей. Я розумію так: нас люди обрали, вони ж нас і приберуть. А для того, щоб нас обрали знову, ми повинні працювати на громаду. Я звернув увагу на таке: команда президента Зеленського працює в цьому напрямі, я дуже задоволений роботою нашого нардепа Романа Каптєлова і його команди. Нас часто відвідують його помічники, тримають руку на пульсі з кожної проблеми. Будь-яке питання швидко закриваємо. Мені все подобається. Гроші є, люди працюють. Якщо б роботи не було, я критикував би, а так нема чого критикувати.

Богуславська ОТГ має безліч культурних талантів

— Яке Ваше найголовніше рішення на посаді голови ОТГ?

— Велике будівництво комплексу. Завжди Богданівка потребувала подібних спортивних будівель. Я сам із дитинства займаюсь спортом, у нас не вистачало цього. Дійсно, ця спортивна споруда вартістю 69 мільйонів буде однією з найкращих в Україні, ми наступного року її закінчуємо. А ще будівництво малого групового будинку для дітей-сиріт, яке ми також уже завершуємо, скоро зможемо заселяти туди дітей. Само собою, і дороги.

Я жив у Богданівці, народився на краю села, у школу ходив 4 кілометри. Тому я розумію, як це важко, і завжди починаю зміни з окраїн населеного пункту. Бо інші є такі, хто в центрі «губи нафарбує» — а по окраїнах хаос. В нас є такі поруч, ну ви побачите. В Богданівській ОТГ все починається з найбільш віддалених сіл.
Ось ми як з Романом Каптєловим розмовляли про свердловини, то я казав, що там живуть 40 людей, але це наші люди. Один мільйон двісті тисяч гривень — вартість свердловин. І він каже, що так, це теж люди, потрібно там робити доступ до води. Потім Самарське — там також води немає, у ньому живуть 100 людей, і також буримо свердловини, потім Мар’ївка також.

— У вугільних регіонах країни зараз почався процес справедливої трансформації, а саме переорієнтація на інші види промисловості. Як це впливає на Богданівську громаду та яке Ваше ставлення до цього?

— Я ставлюсь до цього 50 на 50. На нашій території я не бачу надто багато позитивного, у нас громада задіяна у вугільній промисловості або має там тимчасові заробітки. До нас багато інвестицій приходили саме через це. Вугільна галузь потрібна, запасу вугілля вистачить до 2035 року, шахти мають працювати. А нам кажуть про інше, тому тут я не маю однозначної думки. Сонячні батареї та вітряки не завжди добре себе показують узимку. Наприклад, якщо зима слабенька, то вони працюють, якщо заморозки, то зупиняються. На сьогодні я ще бачу існування і потребу вугільної галузі.

Згідно з програмою трансформації вугільних регіонів, пілотні проєкти якої вже мають реалізуватись цього року в Україні, планується поступова відмова від вугільної енергії. У 60-ти населених пунктах п’яти областей планується переведення місцевої промисловості на нові економічні галузі

 

Читайте також

Роман Каптєлов та Сергій Рублевський зустрілися із мешканцями сіл Богданівка та Богуслав

 

Читайте більше та підписуйтесь на нас у телеграм

 

FacebookTwitterTelegram