Олексій Григорович Грищенко, Голова Богданівської ОТГ
— Назвіть три найголовніші проблеми громади та як Ви плануєте з ними справлятись.
— Одна з головних проблем Богданівської громади — питна вода. Це програма з пріоритетних, на сьогодні додатково до 6 наявних свердловин завдяки народному депутату Роману Володимировичу Каптєлову ми б’ємо 4 свердловини. Це найвіддаленіші села: Зелене, де живуть 30 осіб (це мала кількість, але люди — наш пріоритет), Мар’ївка, потім Самарське, Богуслав. Завершиться цей проєкт буквально через 3–4 тижні. Друга проблема в нас — дороги. Практично по всій громаді зроблені ідеальні дороги, а раніше вони були в жахливому стані. Ми відразу розпочали з віддалених точок, щоб люди могли підвезти вугілля, щоб вони могли під’їхати до свого житла. Це Нова Русь, Кохівка, Нова Дача. Ми звертались через міністерство до Києва, робили дорогу 30 кілометрів у найвіддаленішу точку, на лінії Богуслав — Зелене йде з’єднання складу громади. Почалось будівництво свого часу завдяки очільнику Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченку. Ми неодноразово їздили до Києва для цього.
Скільки було нардепів — нехай не ображаються, — та я не відчував від них такої підтримки, як від Романа Каптєлова. Спочатку в нас були суперечки, вивчали одне одного, намагалися розкусити, але нас зблизила турбота про людей. Він допомагає, у нас взаєморозуміння. Він надає допомогу, приїздить до нас, він свою програму виконує.
Народний депутат України Роман Каптєлов під час вручення голові Богданівської ОТГ Олексію Грищенку сертифікату «Подолання цифрової освітньої нерівності в Україні» на 500 000 грн
— Розкажіть про перспективи розвитку громади. Які найближчі плани Ви маєте втілювати та з допомогою яких депутатів, партій, організацій?
— Так, я звертався до Романа Каптєлова по допомогу. У нас протягом місяця відкриється малий груповий будинок для дітей-сиріт. Це бюджетні обласні гроші та будівництво комплексу на наступний рік. Я звертався до Романа Володимировича з цього приводу, він сказав, що будемо розглядати це питання. Треба розвивати спорт для молоді, заохочувати її. Дійсно, у громаді немає значних споруд для цього. У школах маленькі спортзали, там більше вони тільки для гімнастики. У нас у планах також зробити великий зал, найголовніше — привести сюди молодь, тоді менше буде наркоманів, алкоголіків. Для літніх людей у нас є своя група — люди 50–60+ років збираються, щоби спілкуватись, щось робити разом.
Ми завжди проводимо багато заходів, вечорів, концертів, але останнім часом ковід не дає змоги їх організовувати. У нас парк гарний, музикантів запрошуємо. Намагаємось надавати матеріальну допомогу населенню. Трохи збій пішов по ДТЕК «Павлоградвугілля» — заборгованість близько 12 мільйонів. Це неправильно, тому що шахтарі отримували зарплату, були відрахування, а нам не йдуть на рахунок гроші. Я вважаю, що це неправильно, це злочин. Роман Володимирович знає, він також був на нараді, він нас підтримує. Основний платник податків тут — ДТЕК, це 78% до Богданівської громади.
Олексій Грищенко поруч із головою Павлоградської РДА Сергієм Рублевським у Богданівській ОТГ
— Розкажіть про талановитих людей громади та свята, які Ви організовуєте.
— У нас у Богуславі є фольклорний ансамбль «Богуславочка», вони наразі в турі за кордоном. На поїздку кошти виділила область, і дружні фермери допомогли, до яких ми звернулись. У спорті ми не маємо великих зірок, можливо, як раз через нестачу спортивних залів. У парках у нас багато дитячих майданчиків, є силові тренажери.
Ми намагаємось чути людей. Я розумію так: нас люди обрали, вони ж нас і приберуть. А для того, щоб нас обрали знову, ми повинні працювати на громаду. Я звернув увагу на таке: команда президента Зеленського працює в цьому напрямі, я дуже задоволений роботою нашого нардепа Романа Каптєлова і його команди. Нас часто відвідують його помічники, тримають руку на пульсі з кожної проблеми. Будь-яке питання швидко закриваємо. Мені все подобається. Гроші є, люди працюють. Якщо б роботи не було, я критикував би, а так нема чого критикувати.
Богуславська ОТГ має безліч культурних талантів
— Яке Ваше найголовніше рішення на посаді голови ОТГ?
— Велике будівництво комплексу. Завжди Богданівка потребувала подібних спортивних будівель. Я сам із дитинства займаюсь спортом, у нас не вистачало цього. Дійсно, ця спортивна споруда вартістю 69 мільйонів буде однією з найкращих в Україні, ми наступного року її закінчуємо. А ще будівництво малого групового будинку для дітей-сиріт, яке ми також уже завершуємо, скоро зможемо заселяти туди дітей. Само собою, і дороги.
Я жив у Богданівці, народився на краю села, у школу ходив 4 кілометри. Тому я розумію, як це важко, і завжди починаю зміни з окраїн населеного пункту. Бо інші є такі, хто в центрі «губи нафарбує» — а по окраїнах хаос. В нас є такі поруч, ну ви побачите. В Богданівській ОТГ все починається з найбільш віддалених сіл.
Ось ми як з Романом Каптєловим розмовляли про свердловини, то я казав, що там живуть 40 людей, але це наші люди. Один мільйон двісті тисяч гривень — вартість свердловин. І він каже, що так, це теж люди, потрібно там робити доступ до води. Потім Самарське — там також води немає, у ньому живуть 100 людей, і також буримо свердловини, потім Мар’ївка також.
— У вугільних регіонах країни зараз почався процес справедливої трансформації, а саме переорієнтація на інші види промисловості. Як це впливає на Богданівську громаду та яке Ваше ставлення до цього?
— Я ставлюсь до цього 50 на 50. На нашій території я не бачу надто багато позитивного, у нас громада задіяна у вугільній промисловості або має там тимчасові заробітки. До нас багато інвестицій приходили саме через це. Вугільна галузь потрібна, запасу вугілля вистачить до 2035 року, шахти мають працювати. А нам кажуть про інше, тому тут я не маю однозначної думки. Сонячні батареї та вітряки не завжди добре себе показують узимку. Наприклад, якщо зима слабенька, то вони працюють, якщо заморозки, то зупиняються. На сьогодні я ще бачу існування і потребу вугільної галузі.
Згідно з програмою трансформації вугільних регіонів, пілотні проєкти якої вже мають реалізуватись цього року в Україні, планується поступова відмова від вугільної енергії. У 60-ти населених пунктах п’яти областей планується переведення місцевої промисловості на нові економічні галузі
Читайте також Роман Каптєлов та Сергій Рублевський зустрілися із мешканцями сіл Богданівка та Богуслав |
Читайте більше та підписуйтесь на нас у телеграм