Павлоград

Новини аграріїв: нові можливості кредитування для сільського господарства

09.11.2021 11:33 Автор: Анастасія Суворова

Новини аграріїв: нові можливості кредитування для сільського господарства

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». Згідно з законом, фермери, які обробляють до 500 га землі, матимуть гарантію від держави для отримання кредитів у фінансових установах. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА

Сам законопроєкт визначає правовий статус та діяльність Фонду часткового гарантування. Планується, що Фонд покращить доступ суб’єктів господарювання до кредитних ресурсів. Це сприятиме розширенню виробництва, поліпшення фінансового стану підприємств та підвищенню їхньої конкурентоспроможності.

Гарантії будуть надавати обсягом 50% непогашеної суми основного боргу на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Сам обсяг непокритих гарантій не може перевищувати більше ніж у 4 рази розмір регулятивного капіталу Фонду. 

фермерство

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначив, що ринок землі наразі потребує доступних і прозорих механізмів фінансування для агровиробників. Відтепер, фермери зможуть ефективніше залучати необхідні кредитні ресурси та успішно розвивати свої фермерські господарства. 

Крім держави, учасниками Фонду можуть бути міжнародні фінансові організації та інші юридичні особи. Фонд матиме статус фінансової установи і матиме ліцензію. 

 

Читайте також:

Уряд ухвалив нову методику грошової оцінки земель: що це означає для мешканців та громад?

 

Головні новини дня у телеграм каналі  

 

FacebookTwitterTelegram