Павлоград

Новий штам «Омікрон»: що про нього відомо

29.11.2021 17:04 Автор: Анастасія Суворова

Новий штам «Омікрон»: що про нього відомо

Міністерство охорони здоров’я розробляє заходи для запобігання зараження, дослідження нового штаму триває, а громадяни, які приїхали з країн Африки повинні пройти  самоізоляцію. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Сьогодні, 29 листопада відбулась селекторна нарада з Президентом України, під час якої затвердили ряд правил для приїжджих з-за кордону та обговорили стан поширення нового штаму коронавірусної хвороби «Омікрон».

Відтак, мандрівники, які провели Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як тиждень повинні пройти обов’язкову самоізоляцію протягом 14 днів.

штам Омікрон

Міністр охорони здоров’я  Віктор Ляшко зазначив, що дослідження нового штаму тривають. Міністерство очікує більше інформації, а поки закликає громадян утриматися від поїздок до країн, в яких було виявлено новий штам. На урядовій нараді прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували у вищезазначених країнах. Проте, за словами Міністра, перелік країн може бути розширений.

Міністерство закордонних справ також рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до африканських країн.

Наразі до кінця невідомо, чи викликає штам «Омікрон», тяжчий перебіг хвороби. Перші випадки зафіксовані в студентів університету, які, як правило мають легкий перебіг хвороби.

 

Читайте також:

Нові правила карантину: працювати лише з COVID-сертифікатами та обов’язково перевіряти QR-код в Дії

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram