Павлоград

“Нарада мерів”: водозабезпечення від ДЗД, обласне фінансування, державні програми підтримки

10.12.2021 14:44 Автор: Вікторія Шарашова

“Нарада мерів”: водозабезпечення від ДЗД, обласне фінансування, державні програми підтримки

Наболілу проблему періодичного відключення води в Павлограді, Тернівці, Першотравенську та Синельникове обговорили міські голови цих громад під час наради 9 грудня, що відбулася в виконкомі Павлоградської міської ради. На зустріч також запросили народного депутата України Романа Каптєлова, щоб заслухати його бачення вирішення проблеми з водопостачанням Західного Донбасу.

каптєлов

Зокрема він наголосив на тому, що питання з водогоном «Дніпро-Західний Донбас» є дуже болючим для нашого регіону і що вже про нього попереджене керівництво області, Міністерство регіонального розвитку, Кабмін та Президент.

По-перше, в законодавчому плані. Зареєстрував законопроєкт 6060, який передбачає передачу ДЗД на баланс Дніпропетровської обласної ради і створення комунального підприємства. Цей документ вже був би прийнятий якби опозиція не затягувала законодавчий процес в державі своїми правками до бюджету.

По-друге, в першому читанні був прийнятий законопроєкт про “Питну воду України”, в якому зазначається, що кожен населений пункт повинен бути забезпечений двома джерелами постачання води: основним та альтернативним.

По-третє, був прийнятий Бюджет України-2022, в якому завдяки правці Романа Каптелова, на програму “Питна вода України” передбачено 1 млрд грн. Саме з цього бюджету народний депутат запропонував громадам забезпечити міста альтернативними джерелами водопостачання: Павлоград — Павлоградським водозабором, Першотравенськ —Першотравенський водозабір, Тернівка —  розглянути можливість приєднатись до Павлоградського водозабору.

“Як член бюджетного комітету буду намагатись потрапити до комісії по розподілу коштів по програмі “Питна вода України” та відстоювати інтереси громад в питанні фінансуванні водозаборів та очисних споруд. Також за цією програмою передбачена можливість ремонту ДЗД, але це рішення повинна прийняти Дніпропетровська обласна рада”, — висловився народний депутат Роман Каптєлов.

Присутні були задоволені доповіддю та домовились найближчим часом подати проєкти будівництва водозаборів та ремонту очисних на народного депутата.

Друга частина наради була присвячена проблемі, яка найближчим часом може знову виникнути — відключення води. Було сказано, що головна частина заборгованості перед ДЗД на Синельниково — майже 22 млн грн. Міський бюджет Синельниково не зможе покрити цю суму і тому була висунута пропозиція звернутись до депутатів Дніпропетровської ради з проханням зібрати позачергову сесію та підняти питання перерозподілу коштів для Синельниково на погашення їхніх боргів перед ДЗД.

“Вважаю, що у водогону «Дніпро-Західний Донбас» немає певних конкретних управлінських кроків у роботі. Ми не маємо на нього ніякого впливу. Поточних боргів міста не мають перед ДЗД. Ми сплачуємо вчасно, але керівництво ДЗД замість того, щоб сплачувати за електроенергію енергопостачальній компанії в першу чергу сплачує ДТЕКу минулорічні борги. Це призводить до нестачі коштів для сплати за електроенергію і містам відключають воду”, – наголосив Віталій Тарелкін, міський голова Тернівки.

“Неодноразово звертався до обласного депутата Артура Мартовицького допомогти регіону з питанням водозабезпечення. Жодних реакцій та жодних відповідей не надходило. Але замість цього на “Аульський водогін” направляються кошти обласного бюджету”, — звернувся Анатолій Вершина до присутнього на нараді депутата облради від ОПЗЖ Борисенко Олексія.

Наприкінці зустрічі мери міст підписали листи щодо питання водопостачання в регіоні до Кабінету міністрів України, Мінрегіону та керівництву області.

 

Читайте також:

Дніпропетровщина прийняла обласний бюджет-2022

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram