Павлоград

На водоймах Дніпропетровщини загинули 70 людей

12.01.2022 13:01 Автор: Вікторія Шарашова

На водоймах Дніпропетровщини загинули 70 людей

Мешканців Дніпропетровщини застерігають виходити на вкриті кригою річки та озера. Через мінливу погоду лід досить тонкий і крихкий. Загалом у 2021-му на водоймах області сталося 89 нещасних випадків. Врятувати вдалося 29 людей. 70 мешканців загинуло.

А з початку цієї зими на водоймах регіону вже сталося 3 нещасні випадки. Троє людей загинули. Про це повідомила в.о. начальника управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА Тетяна Куряченко. 

Фахівці нагадують: навіть за достатньо товстої криги на водоймі слід бути обачними. Спочатку переконатися у міцності льоду. Але ні в якому разі не робити це ударом ноги.

Якщо крига почала тріщати, необхідно повільно відходити, не відриваючи ступні ніг від льоду.

“Не збирайтеся на льоду великими групами. Не залишайте без нагляду дітей. Розкажіть їм про небезпечність розваг на крижаній поверхні водойм, – сказала Тетяна Куряченко. – Якщо стали свідками нещасного випадку на зимовій водоймі, негайно викликайте рятувальників телефоном 101”.

Аби допомогти людині, що провалилася під лід, треба повзком кригою дістатися до проламу. Протягнути постраждалому довгу мотузку, гілку чи палку. У крайньому випадку – рукав одягу. Руку в жодному разі простягати не можна. Після фіксації потерпілого – просуватися до берега, лежачи на льоду.

Зазначимо, станом на 12 січня на водоймах Павлограда та району товщина льоду становить від 3 до 12 см. 

 

Читайте також:

На Дніпропетровщині оголошено попередження про погіршення погодних умов

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram