Павлоград

На порталі Дія можна отримати послуги з призначення або перерахунку пенсії: як скористатися послугою

03.12.2021 10:00 Автор: Анастасія Суворова

На порталі Дія можна отримати послуги з призначення або перерахунку пенсії: як скористатися послугою

Вчора rvk.news писали, як оформити субсидії на порталі Дія. Окрім оформлення документів для отримання субсидій, на національному порталі також з’явилась послуга з призначення або перерахунку пенсії. Про це Міністерство цифрової трансформації повідомило під час Дія-Саміту.

Відтепер не потрібно стояти в чергах у державних органах, збирати цілу купу документів та оформлювати ще якісь. Тільки за минулий рік понад 1,3 мільйона українців подали заявку на призначення пенсії, але вже зараз українці можуть отримати цю послугу у своєму кабінеті на порталі Дія.

Процес оформлення пенсій став максимально автоматизованим з метою скорочення кількості документів, полів для заповнення та часу очікування. Для того, щоб подати заявку на отримання пенсії необхідно авторизуватись на порталі Дія, зайти у розділ «Пенсії, пільги та допомога» і обрати пункт із пенсіями.

Наступний крок – заповнення анкети, при цьому частина відомостей підтягнеться із персонального кабінету автоматично. Це скоротить час заповнення даних. Заявка зроблена у виді анкети, як у випадку із субсидіями. Під час заповнення анкети необхідно зазначити, який вид пенсії хочете отримувати та як: на банківську карту або у відділенні пошти.

Після заповнення, система автоматично формує перелік документів, які потрібно завантажити. Завантажити їх можна у вигляді сканів. Далі заяву і документи необхідно підписати КЕПом та надіслати. Пакет документів потрапить до Пенсійного фонду на розгляд автоматично.

Рішення про призначення або перерахунок пенсії приймається протягом 10 робочих днів. У разі уточнення даних, користувачу надійде лист на електронну пошту.

Мінцифра подбала про тих, хто не добре розбирається в гаджетах та Інтернеті, і тому запустила сервіс Дія.Цифрова освіта. За допомогою сервісу можна пройти швидке навчання як подавати документи на субсидію, пенсію або як користуватися послугами Дія для того, щоб у майбутньому безперешкодно працювати із продуктами Дія.

 

Читайте також:

Економічний паспорт українця: на момент повноліття в ньому буде 10 тисяч доларів

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram