Павлоград

На Дніпропетровщині вакцинуватимуть дітей 12+

04.08.2021 17:04 Автор: Оксана Пугачова

На Дніпропетровщині вакцинуватимуть дітей 12+

В регіоні вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech щеплюватимуть дітей старших за 12 років. Відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики затвердило МОЗ.

«Спираючись на наявні наукові дослідження й рекомендації ВООЗ, вакцини Comirnaty за певних умов дозволено використовувати дітям України. Тих, кого лікарі пропонують щепити, розподілять на 5 категорій. Передусім, це — важкохворі із супутніми патологіями. Вакцину можуть отримати й ті, хто виїжджає за кордон разом з родиною, на навчання або спортивні змагання», — уточнив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Вакцинація можлива у випадках, якщо дитина:

  • має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації;
  • з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
  • є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або  сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 ;
  • приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та має документи на підтвердження цього.

Для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі діти віком 16-17 років мають звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

Пріоритет у вакцинації проти COVID-19 будь-якою доступною вакциною мають особи, які постійно проживають разом із маломобільною дитиною або доглядають за нею. У разі наявності живої черги в пункті чи центрі вакцинації таким дітям надається пріоритет.

Дітям віком 12+ вводять 2 дози по 0,3 мл вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech з інтервалом у 21-28 днів. Необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцини від COVID-19 та вакцини проти інших хвороб, за винятком екстреної вакцинації.

FacebookTwitterTelegram