Павлоград

На Дніпропетровщині понад 32,5 тис. мешканців отримують послуги з догляду вдома

19.12.2021 12:30 Автор: Анастасія Суворова

На Дніпропетровщині понад 32,5 тис. мешканців отримують послуги з догляду вдома

З початком децентралізації кожна громада отримала повноваження надавати мешканцям 16 базових соціальних послуг. Відтак понад 32,5 тисячі людей з інвалідністю та похилого віку отримують послугу “Догляд вдома”. Аби зробити підтримку більш ефективною, представники обласної влади, громад та благодійних організацій радилися щодо удосконалення послуг. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА.  

За словами директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Юрія Петренка, допомога людям з інвалідністю та літнім людям полягає в тому, що соціальні працівники слідкують за станом здоров’я, готуються їжу, оформлюють субсидії, прибирають у квартирі та ходять в магазини або аптеку. Такі послуги зараз отримують понад 32 тисячі мешканців Дніпропетровщини. 

догляд за літніми людьми

В 58 територіальних громадах Дніпропетровщини вже створили 65 власних центрів соціального обслуговування, деякі уклали угоди з суміжними територіальними громадами або співпрацюють з приватними, громадськими чи благодійними організаціями. 

Дев’ять учасників однієї з таких організацій “Карітас Донецьк”  опікуються над 110 людьми: спостерігають за станом здоров’я, допомагають у самообслуговуванні, надають психологічну підтримку. Наступного року проведуть навчання для соціальних працівників на предмет догляду вдома.   

 

Читайте також: 

Грошова компенсація за “пакунок малюка” вже в Дії

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram