Павлоград

На Дніпропетровщині добровольців Гвардії наступу навчають тактичній медицині за міжнародною системою

30.03.2023 09:04 Автор: Юлія Жаворонок

На Дніпропетровщині добровольців Гвардії наступу навчають тактичній медицині за міжнародною системою

Перші 60 хвилин після поранення медики називають “золотою годиною”. Ідеально, якщо домедичну допомогу та евакуацію до професійних лікарів проведуть саме в цей час. Тому діяти швидко та з “холодною головою” – одне з правил, яким навчають добровольців Гвардії наступу на заняттях з тактичної медицини. Такі тренінги – обов’язкова складова підготовки штурмових бригад. 

Інструктор з тактичної медицини Андрій пояснює: добровольців навчають за міжнародною системою M.A.R.C.H. Це чіткий алгоритм першої допомоги, який використовують на полі бою.

“Зупинка масованої кровотечі, відновлення дихання, закриття відкритих ран грудної клітини, повний огляд постраждалого… Кожен боєць має назубок знати послідовність дій. Це те, що дійсно рятує життя. Головне – не боятися та мерщій діяти”, – зазначив Андрій.

Він додав, що бійці мають максимально укомплектовані аптечки. Там є все необхідне. Найперше, декілька турнікетів, перев’язувальні матеріали, кровоспинні, та знеболюючі.

“Я показую, як тампонувати великі рани, користуватися турнікетом, виявляти переломи, накладати шини. Пояснюю, що не слід хапати свою аптечку і починати допомагати пораненому. Потрібно скористатися його медичним набором. Тільки у критичній ситуації можна відійти від цього правила”, – розповів інструктор.

За його словами, учнів має старанних. Добровольці займаються з цікавістю, відпрацьовують навички на спеціальних манекенах і тренажерах.  Паралельно для штурмових бригад готують медиків.

Окрім азів домедичної допомоги, гвардійці вчаться вправно користуватися зброєю, займаються фізичною підготовкою і проходять психологічні тренінги. Записатися до штурмових підрозділів можна онлайн або через ЦНАП.

FacebookTwitterTelegram