Павлоград

МОЗ дозволило бустерну дозу вакцини для людей віком 60+

04.01.2022 14:38 Автор: Вікторія Шарашова

МОЗ дозволило бустерну дозу вакцини для людей віком 60+

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої. 

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. 

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

бустерна доза

Для того, щоб отримати бустерну дозу, людина віком 60+ може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації за єдиної умови, що з часу введення їй другої дози вже минуло 6 місяців.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати введення цієї дози. Можливість згенерувати такий сертифікат через “Дію” з’явиться орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним COVID-сертифікат, який було отримано після другої дози вакцини.

Нагадаємо, що бустерну дозу в Україні вже можуть отримати медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу. Станом на 3 січня 2022 року бустерну дозу отримали вже 5 713 осіб.

Довідково: станом на 4 січня в Павлограді за весь період вакцинації від COVID-19 виконано 75313 щеплень. Однією дозою вакциновано 39861, дві дози отримали 35344 особи, бустерних доз введено 108. Їх отримали медичні працівники, у яких з моменту вакцинації минуло понад півроку.

 

Читайте також:

Понад 44% дорослих українців повністю вакцинувалися від COVID-19

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram