Павлоград

Микола Лукашук: “Литва була і залишається великим другом України. Фундамент цієї дружби та співпраці закладений багато років тому”

11.03.2023 12:54 Автор: Юлія Жаворонок

Микола Лукашук: “Литва була і залишається великим другом України. Фундамент цієї дружби та співпраці закладений багато років тому”

10 березня Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук зустрівся з Почесним консулом Литовської Республіки у Дніпрі Віталієм Півняком.

Основна мета зустрічі – визначення пріоритетів та налагодження співпраці під час війни.

“Це була дуже плідна зустріч. Відзначив актуальність теми реабілітації українських військовослужбовців та цивільних громадян. Запропонував пану консулу розглянути питання розширення таких програм, особливо – щодо протезування захисників України. Використання сучасних світових практик та технологій в цьому питанні для нас – дуже актуальна тема”, – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Дніпропетровська область та Литва є давніми партнерами у різних сферах. Почесне консульство Литовської Республіки у Дніпрі активно сприяло збереженню товарообігу між Україною та Литвою в умовах війни, забезпечуючи безперебійне постачання товарів першої необхідності, пального тощо. Також реалізовувало велику кількість програм, зокрема – проєкти реабілітації військових та цивільних. Надавалася допомога дітям з тимчасово окупованих територій.

Консульство також сприяло передачі медзакладам Дніпропетровщини обладнання та медикаментів, підготовці фахівців тощо. Наразі проводиться активна робота на рівні університетів, планується розвиток міжрегіональних відносин.

Микола Лукашук подякував Віталію Півняку за надану раніше допомогу і висловив сподівання щодо подальшої співпраці. Також учасники зустрічі домовились посилити співробітництво на міжнародному рівні із залученням Дніпровського дипломатичного клубу, який очолює Віталій Півняк.

FacebookTwitterTelegram