Павлоград

Майже всю зруйновану інфрастуктуру можна відновити за 2 роки – прогноз очільника профільного міністерства

14.07.2022 08:10 Автор: Оксана Пугачова

Майже всю зруйновану інфрастуктуру можна відновити за 2 роки – прогноз очільника профільного міністерства

Більшість нескладних об’єктів, а це близько 90% від загальної кількості зруйнованого під час війни, можна відбудувати за два роки. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Основна частина руйнувань – це все-таки житло, багатоквартирні та приватні будинки. Крім того, це й соціальні об’єкти, лікарні, госпіталі тощо. На транспортну інфраструктуру припадає, напевно, 30% загального обсягу збитків, які ми вже маємо», – зазначив Олександр Кубраков.

Попередні оцінки шкоди, завданої українській інфрастуктурі росією, оціюються в 95 млрд доларів. Проте цифри приблизні, адже наразі неможливо повністю оцінити ступінь руйнувань на прифронтових або тимчасово неконтрольованих територіях.

Для ефективної та швидкої відбудови, каже Олександр Кубраков, важливі два фактори: фінансові ресурси та питання процедур.

«Все це можна закінчити максимум за два роки. Питання в іншому. Перше і найголовніше – фінансові ресурси. Фінансування має бути зрозуміле, ритмічне і прозоре. Друге – питання процедур, як це буде відбуватися. Адже основна проблема, з якою ми боролися раніше – складні довгі закупівлі, оскарження в Антимонопольному комітеті і судові процеси», – наголосив міністр.

 

Читайте також:

Чому військові конфлікти провокують розвиток технологій?

 

FacebookTwitterTelegram