Павлоградський район

Лікарі павлоградської “районки” вже два місяці без зарплатні

23.05.2022 05:31 Автор: Оксана Пугачова

Лікарі павлоградської “районки” вже два місяці без зарплатні

Нещодавно в соціальних мережах та телеграмканалі  народного депутата України Романа Каптєлова з’явилась інформація щодо звернення колективу Павлоградської центральної районної лікарні на рахунок невиплати заробітньої плати. Заборгованість накопичується ще з березня місяця.

В листі до народного депутата адміністрація лікарні причиною невиплати коштів своїм працівникам називає військовий стан та невиплати зі сторони НСЗУ (Національної служби здоров’я України).

Редакція РВК звернулась до НСЗУ за роз’ясненням цієї ситуції. Коментувати дії керівництва лікарні відмовились, але натомість була отримана відповіть, що жодних прострочених проплат зі сторони служби немає, а кошти, які отримувала лікарня в лютому, березні та квітні щомісячно на більш ніж 100 тисяч гривень перевищує отримані кошти в січні. Також стало відомо, що завдяки постанові Кабміну № 325 від 20 березня 2022 р. НСЗУ може додатково збільшувати фінансування медичним закладам, які мають заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам, але Павлоградська центральна района лікарня не повідомляла про такі випадки і тому не отримує дофінансування.

Також стало відомо, що за даними Державної казначейської служби України про проведенні ними платежі є різниця між надходженями та видатками «районки». Так, станом на 4 травня з початку року лікарня отримала 9 млн грн, а загальна сума платежів через казначейські рахунки становить 2,2 млн грн, тобто 6,8 млн грн ще знаходяться на рахунках лікарні або ж витрачені через інші банківські рахунки.

“Поки не розумію хто винуватий — головний лікар чи головний бухгалтер. Розберемось, але це точно злочинна недбалість не знати про рішення Кабміну та НСЗУ, не подавати лікарню на компенсацію щоб вирішити питання з заборгованістю, але натомість звільняти людей під час військового стану. Вже направив листа на Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА з описом ситуації. І дійсно сума 6,8 млн на рахунках при тому що є заборгованість перед працівниками. Тут відсутні дані з інших рахунків банківських, але це ми отримаємо окремим депутатським запитом. І взагалі, це не прийнятно щоб за звернення до уповноважених осіб звільняли з роботи” — коментує в телефоній розмові Роман Каптелов.

Через власні джерела серед працівників лікарні редакції РВК стало відомо, що наступного дня після розголосу народним депутатом ситуації, працівникам медичного закладу частково виплатили заробітну плату за березень та квітень.

Редакція РВК продовжує слідкувати за публічним розвитком ситуації навколо районої лікарні.

 

Читайте також:

Прим’єр-міністр відреагував на звернення Романа Каптєлова щодо фінансового сприяння у реконструкції павлоградського водозабору

 

FacebookTwitterTelegram