Богданівська ОТГ

 Козацькі пісні, що виконують творчі колективи павлоградської громади, занесені до нематеріально-культурної спадщини ЮНЕСКО

05.08.2021 17:42 Автор: Анастасія Суворова

 Козацькі пісні, що виконують творчі колективи павлоградської громади, занесені до нематеріально-культурної спадщини ЮНЕСКО

Комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО включив козацькі пісні Дніпропетровської області до Списку нематеріальної культурної спадщини.

Творчі колективи «Богуславочка» с. Богуслав та «Першоцвіт» с. Кочережки співають в козацьких громадах регіону та розповідають про трагедію воєн та особисті переживання воїнів-козаків. Пісні переважно підтримують духовні зв’язки з минулим, але можуть носити також розважальний характер.

Козацькі пісні

Колективи ансамблів «Богуславочка» та «Першоцвіт» — це жінки без музичної освіти, які змогли самостійно розвинути унікальне багатоголосся. Представницям вже понад 70 років, найстаршим — більш як 80.

Існують творчі колективи понад 30 років. За цей час актриси брали участь у різних конкурсах та фестивалях, їхній спів перевершує будь-які уявлення про протяжність народної пісні, бо це нескінченні куплети, які тягнуться та перекручуються.

Козацькі пісні

Унікальною рисою козацького співу виражає п’ятиголосся — рідкісне явище, в якому експерти спостерігають копіювання чоловічих голосів.

Незважаючи, що дослідники українського аутентичного співу дивуються манері співу, протягом усіх років існування ансамблів учасниці дотримуються правила не йти на компроміс з тенденціями сучасної культури та зберегти фольклор у первісному вигляді.

 

 

FacebookTwitterTelegram