Павлоград

Ірина Дем’яненко: “Школярів та дошкільнят Павлограда забезпечать збалансованим та здоровим меню”

24.12.2021 17:42 Автор: Оксана Пугачова

Ірина Дем’яненко: “Школярів та дошкільнят Павлограда забезпечать збалансованим та здоровим меню”

Про якість дитячого харчування в школах та садочках Павлограда говорили сьогодні на брифінгу з начальником відділу освіти Павлоградської міської ради Іриною Дем’яненко. Обговорювали питання змін норм харчування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 та вартості харчування з 01 січня 2022 року.

Питание в школе

Тож на які зміни в дитячих меню в школах та садочках слід очікувати вже з першого учбового дня в наступному році?

Відповідно до нових норм харчування з нового меню дітей виключать ковбасні вироби, сосиски, рибні та м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби з урахування високого вмісту солі і цукру у своєму складі. В готових стравах також обмежать кількість солі та цукру, жирів тваринного походження, та вживання непастеризованих соків. Діти в школах отримуватимуть менше хліба та страв з картоплі.

Питание в школе

Натомість введуть в дитяче меню більше молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

З 1 січня в шкільних буфетах та автоматах заборонять продавати шкідливі харчові продукти. В переліку забороненого є снеки, вироби з кремом, морозиво, солодкі газовані напої, каву та кавові напої тощо.

Питание в школе

Меню в школі поділятиметься на три різних пропозиції, залежно від віку школярів та вихованців дитячих садочків.

Питание в школе

“З листопада в дитячих садочках Павлограда адаптуємо дитяче меню до нових норм. Наприклад, готуємо солодкий плов. Адже цукру тепер маємо класти менше в готові страви. А добирати необхідну кількість солодкого будемо стравами як, наприклад, солодкий плов. Вводимо банани для діток. Спостерігаємо як діти сприйняли нове меню. Таким чином підбираємо оптимальний варіант страв – розповідає Ірина Дем’яненко, начальник відділу освіти Павлоградської міської ради, – Наприклад, зараз маринованих огірочків в меню вже не буде, лише засолені. Взимку можемо пропонувати дітям морожені фрукти. Харчування в школах міста здійснює аутсорсер. Наразі чекаємо від підрядника пропозицій нового меню для школярів. Загалом з 1 січня наступного року всі школи та дитячі садочки перейдуть на харчування за новими нормами: якісно, збалансовано та безпечно”

Питание в школе

 

Читайте також

З 1 січня за харчування дітей в садочках і школах батьки сплачуватимуть самостійно

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram