Павлоград

Гаряча лінія для переселенців у Західному Донбасі: найчастіші питання та що таке СпівДія хаб

01.09.2022 13:49 Автор: Оксана Пугачова

Гаряча лінія для переселенців у Західному Донбасі: найчастіші питання та що таке СпівДія хаб

У Західному Донбасі продовжує працювати гаряча лінія для внутрішньо переміщених осіб, яка була впроваджена як результат роботи народного депутата від 36-го округу та Програми USAID РАДА: наступне покоління.

Якщо ви перебуваєте на території Павлоградського району, є переселенцем і потребуєте допомоги, ви може зателефонувати за номером 0891-203-304 та отримати консультацію щодо житла, їжі, медичної або юридичної допомоги, роботи залізничного вокзалу тощо.

За декілька місяців роботи консультацію отримали майже тисяча громадян України, які наразі вимушено переселені зі східних областей і перебувають на території Павлоградського району.

Головними питаннями, з якими телефонують оператору гарячої лінії, є проживання (17%), харчування (11%), інша гуманітарна допомога (11%). Також надано консультації щодо отримання статусу ВПО, волонтерства, медичних і юридичних послуг тощо. Однак найбільше звернень стосувалися послуг платформи СпівДія хаб. Що ж це за платформа та які через неї послуги доступні?

СпівДія хаб — це свого роду платформа взаємодопомоги, де, з одного боку, ти можеш одержати підтримку, а з іншого — дати ресурси тим, хто цього потребує. Партнерами платформи є великі українські компанії та міжнародні організації. Тут можна отримати гуманітарну допомогу, юридичну та психологічну підтримку, сприяння в пошуку тимчасового житла та роботи, неформальну освіту для дітей. Коли потреба стосується гуманітарної допомоги, тобто необхідні речі або їжа, треба пройти верифікацію за паспортними даними. Якщо ви перебуваєте у віддаленому населеному пункті або не можете забрати речі самостійно, то є можливість відправки поштою. Ще один цікавий напрям роботи хабу — гранти підприємцям у розмірі до 2000 євро для рестарту або адаптації власної справи під час війни. Тож оператори гарячої лінії ще й допомагають у телефонному режимі зареєструватись і подати заявку на будь-яку послугу СпівДія хабу.

Нагадаємо, що гаряча лінія працює на території Павлограда, Першотравенська, Тернівки, а також Богданівської, Вербківської, Межиріцької, Троїцької об’єднаних територіальних громад.

Читайте також:

Компенсацію за комунальні послуги планують збільшити

 

FacebookTwitterTelegram