Павлоград

Фізики з Дніпропетровщини вибороли золото та бронзу на Міжнародному фестивалі інженерної науки та технологій

26.09.2022 09:59 Автор: Юлія Жаворонок

Фізики з Дніпропетровщини вибороли золото та бронзу на Міжнародному фестивалі інженерної науки та технологій

Двоє вчених із Дніпропетровщини отримали нагороди на Міжнародному фестивалі інженерної науки та технологій у номінації “Фізика”. Здобули золоту і бронзову медалі. Про це повідомили в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

“Золото” отримав 18-річний Юрій Кетков. Свою нагороду здобув за дослідження  гравітаційного поля. Юнак розробив комп’ютерну симуляцію. Показав, як заломлюється світло навколо чорних дір.

Юрій неодноразово перемагав у конкурсах. Нині вчений стажується у швейцарському федеральному технологічному інституті. Каже: планує пов’язати своє життя з наукою.

Бронзовим призером фестивалю став Олександр Стасовський. У своїй роботі досліджував властивості гірських порід.

Він розробив модель-імітацію видобутку корисних копалин. Запропонував, як зменшити кількість відходів при розділенні гірських порід. А значить – знизити вартість виробництва.

Юнак навчається в американській школі The Woodstock Academy. Планує отримати вищу освіту у США, повернутися в Україну і працювати на розвиток системи освіти.

Молоді вчені – випускники ліцею інформаційних технологій і вихованці Дніпропетровського відділення Малої академії наук України. Захищали свої роботи онлайн.

Міжнародний конкурс I-FEST 2022 проходив у Тунісі. Долучилися учасники від 14 до 24 років з 90 країн світу.

 

Читайте також: 

Українцям повернуть кошти за пробне ЗНО. Їх можна буде перерахувати на потреби ЗСУ 

 

FacebookTwitterTelegram