Павлоград

До Павлоградського музею потрапив новий експонат – стародавній меч, яким підпирали піддашшя

02.02.2022 12:05 Автор: Вікторія Шарашова

До Павлоградського музею потрапив новий експонат – стародавній меч, яким підпирали піддашшя

У Павлограді місцевий житель Леонід Аксьоненко на городі знайшов іржаву залізяку. Знахідка знадобилася йому у господарстві – він підпирав нею піддашшя. Згодом з’ясувалося, залізяка – стародавній меч.

Про це повідомляють у Павлоградському історико-краєзнавчому музеї.

Зазначається, що нещодавно до музею прийшов Леонід Аксьоненко та в рамках акції  “Подаруй музею експонат” передав закладу стародавній меч.

Як виявилося, у 1986 році чоловік придбав будинок, на городі якого на дні смітника знайшов залізяку. Він вирішив її використати в господарстві і зробив опорою для піддашшя.

меч

музейний експонат

За кілька років чоловік в Інтернеті натрапив на світлини стародавніх мечів і зрозумів, що підпирає піддашшя одним із них.

Через неправильне зберігання у меча вдсутній хрестовик, пошкоджене вістря і заржавіла верхня частина зброї. Це ускладнює ідентифікацію меча, і все ж таки він у непоганому стані.

“Вивчення меча дає змогу припустити, що він відноситься до періоду раннього Середньовіччя. Меч має обоюдогострий клинок завдовжки 70 сантиметрів та завширшки 3,5 сантиметри. Його вага складає більше 1 кілограму. Такі мечі мають невиражене вістря. Колоти таким мечем неефективно, він був розрахований на нанесення рубаючих ударів. Меч потребує реставраційних робіт для остаточного визначення періоду побутування та приналежності до тієї чи іншої культури. Ідентифікація меча продовжується. Ми вдячні Леоніду Павловичу за цікавий подарунок”, – розповіли в музеї.

 

Читайте також:

Павлоградський музей провів акцію в поміч дітям

 

Головні новини дня у телеграм каналі

 

FacebookTwitterTelegram