Павлоградський район

Для надавачів соціальних послуг з догляду за людьми запровадили новий механізм виплат

11.10.2021 13:52 Автор: Анастасія Суворова

Для надавачів соціальних послуг з догляду за людьми запровадили новий механізм виплат

Для громадян, які надають соціальні послуги з догляду за людьми з інвалідністю, людьми похилого віку, тяжко хворими та мають відповідну професійну підготовку, Міністерство соціальної політики запровадило новий механізм виплат. 

Раніше всі, хто доглядав за людьми з інвалідністю, людьми похилого віку або тяжко хворими отримували однакову суму компенсації. Відтепер надавачі соціальних послуг, які підтвердили свою професійну кваліфікацію, зможуть отримувати щомісяця близько 10 тисяч гривень за догляд за однією людиною. 

догляд

Аби отримати грошову виплату необхідно подати заяву про надання послуги та пакет документів до ЦНАПу, до сільської, селищної, міської ради або через портал Дія.

Також для отримання послуги з догляду на професійній основі потрібно укласти тристоронній договір між одержувачем соціальної послуги з догляду, надавачем такої соціальної послуги та виконавчим органом.

Громадяни, які надають вищезазначені послуги мають бути незайнятими, не займатися підприємницькою діяльністю або незалежною професійною діяльністю та пройти підготовку чи перепідготовку для надання соціальної послуги з догляду. 

догляд

За словами Міністра соціальної політики України Марини Лазебної реформуючи соціальну сферу країни, уряд створює максимально комфортні умови для надання будь-яких соціальних послуг у територіальній громаді за місцем проживання людини. Однією з таких послуг є догляд вдома за дітьми та дорослими з інвалідністю і людьми похилого віку. Саме розвиток послуги з догляду дозволить таким людям залишатися вдома, а не жити у спеціалізованих закладах. Громадяни, які пройшли спеціальну підготовку і готові надавати послугу з догляду, можуть оформити всі необхідні документи і отримати грошову компенсацію коштом місцевого бюджету. 

 

Читайте також:

Пакунки малюка знову доступні на Дніпропетровщині

 

Найголовніше за день в одному повідомленні. Підписуйся на нас у телеграм

 

FacebookTwitterTelegram