Павлоград

Державне космічне агентство перешкоджає фінансуванню ПХЗ

13.08.2021 14:44 Автор: Сергій Вріхед

Державне космічне агентство перешкоджає фінансуванню ПХЗ

12 серпня на Павлоградському хімічному заводі технічний директор та перший заступник головного конструктора Устименко Євген Борисович провів  брифінг, куди були запрошені журналісти разом з представниками місцевої влади.

Головною темою заходу було недоотримання фінансування на виконання робіт з програми утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет. Цей процес виконується в рамках зобов’язань, яке на себе взяло українське керівництво ще на початку 1990х років по ліквідації стратегічного озброєння.

Євген Устименко наголошував, що термін дії програмного документу з утилізації закінчився ще в 2019 році. Саме тоді не були внесені необхідні зміни і на сьогодні відсутній програмний продукт з утилізації, який регламентує терміни виконання, заходи з виконання, які роботи мають бути та фінанси, котрі мають виділятись під конкретну роботу.

«Дуже гостро ми відчули цей недолік ще минулого року, коли в бюджеті було виділено всього 30 мільйонів грн на підтримку інфраструктури і взагалі не було виділено грошей на утилізацію», – згадав технічний директор.

Починаючи з 2003 року, з 5000 тон ракетного палива було утилізовано 3460 тон вибухонебезпечної суміші. Для завершення програми, яке планується в 2023 році, загальний об’єм фінансування до кінця робіт – 1.6 мільярди гривень.

Павлоградський хімічний завод

Устименко Євген Борисович – Технічний директор ПХЗ, Перший заступник головного конструктора.

Була згадана робота народного депутата України, члена бюджетного комітету Романа Каптєлова, зокрема, минулорічне сприяння нардепа в допомозі по утилізації чотирьох небезпечних ступенів ракет. Також цьогорічна допомога в процесі погодження та виділення грошей з резервного фонду фінансування для Павлоградського хімічного заводу, де було виділено 550 млн грн.

Роман Каптєлов та ПХЗ

Народний депутат України Роман Каптєлов

Роман Каптєлов зазначив, що на його депутатське звернення до Мінстратегпрому отримана наступна відповідь:
«На теперішній час затверджено паспорт бюджетної програми 6381120 «Утилізація твердого ракетного палива» (наказ ДКА від 22.07.2021 №128 «Про затвердження паспорта бюджетної програми») та проводиться робота щодо укладання з ДП «НВО «ПХЗ» договорів на надання послуг згідно із видатками за вказаною бюджетною програмою».

Зараз Державне космічне агентство не підписало контракт на виконання робіт у 2021 році, що катастрофічно впливає на роботу Павлоградського хімічного заводу та на утилізацію небезпечного палива. Це пов’язують з новим керівником ДКАУ, який вирішив використовувати бюджетні гроші на власний розсуд.

Павлоградський хімічний завод

Павлоградський хімічний завод знаходиться у підпорядкуванні Державного космічного агентства України, остаточне рішення якого впливають на роботу всього заводу

Через таке рішення Державного космічного агентства Павлоградський хімічний завод був змушений взяти кредитів на суму більше 100 мільйонів гривень для закупівлі сировини, виплати заробітної плати працівникам та повноцінного функціонування стратегічно важливого підприємства. Але найбільша проблема в разі затримки надходження державних грошей – заводу прийдеться скорочувати висококваліфікований персонал, а це близько 150-200 професійних фахівців.

Завершуючи прес-конференцію, технічний директор зазначив, що незалежно від рівня фінансування, питання безпеки будуть в любому випадку максимально дотримані.

 

FacebookTwitterTelegram